X Pühalepa muusikafestivali avab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Pühalepa muusikafestivali kümnenda festivalisuve avab sellel  laupäeval, 12. juunil kell 17 Kärdla kirikus Eesti Riiklik Sümfooniaorkester peadirigent Olari Eltsi juhtimisel. Kavas on Tüüri ja Beethoveni teosed. Tegemist on ERSO esimese kontserdiga Hiiumaal. 

„ERSO külaskäik Hiiumaale saab olema oluline kultuurilooline maamärk – see on esimene professionaalse sümfooniaorkestri kontsert meie armsal saarel. Isiklikumas plaanis teeb südame soojaks ka see, et Beethoveni kõrval leidub kavas minu loodut. Tore, et mu hea sõber Olari Elts, kes igal suvel meid on Hirmustes külastanud, nüüd ERSO peadirigendina Hiiumaa publiku ette astub. Ja taas kord võime rõõmustada, et Kärdla kirik sai renoveeritud – peagi saame kuulda, kuidas kõlab siin sümfooniaorkester!” ütles helilooja Erkki-Sven Tüür.

„ERSO kontserdist Hiiumaal oleme unistanud pikalt ja oleme väga rõõmsad, et erinevate kokkusattumuste tulemusel – nii ERSO kontserdi graafiku kui renoveeritud Kärdla kiriku näol – see nüüd tõesti võimalikuks saab,“ ütles Pühalepa muusikafestivali kunstiline juht Endrik Üksvärav. „Ühtlasi pean väga oluliseks, et Erkki-Sven Tüüri sümfooniline orkestrimuusika, lisaks maailmas tuntud kontserdisaalidele, ka helilooja kodusaarel kõlab.“

Kavas:
Ludwig van Beethoven Avamäng “Coriolanus”
Erkki-Sven Tüür “Phantasma”
Ludwig van Beethoven Sümfoonia nr 5 c-moll, op. 67

Kontserdi alguses on publikul võimalik osa saada nii orkestri kui esitamisele tulevate teoste tutvustusest peadirigendi Olari Eltsi juhtimisel. Kontserdist teeb ülekande Klassikaraadio.

Tänavune Pühalepa muusikafestival kannab järjekorranumbrit 10. Seetõttu on lisaks tavapärasele festivali ajale augustis (6.-8.august 2021) kavas juunis ja juulis ka festivali erikontserdid.

Pühalepa muusikafestivali kunstiline juht on dirigent ja laulja Endrik Üksvärav.
Festivali korraldab MTÜ Kerema Kultuurikoda.

Festivali korraldamist toetavad: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hiiumaa vald, Selver, Liviko, Hiiumaa Sõprade Selts, Muusikaelu.ee

Piletid Piletilevist

Foto: Tiit Mõtus/ERSO