Volbriõhtul juhatab Šostakovitši VIII sümfooniat Daniel Raiskin

DanielRaiskin-pics04Dirigent Aleksandr Vedernikovi haigestumise tõttu juhatab neljapäeval,  30. aprillil kell 19 kontserti “Šostakovitš” ERSOga varem mitmeid edukaid kontserte andnud Daniel Raiskin, kes on Saksamaal Koblenzis tegutseva Staatsorchester Rheinische Philharmonie ja Poolas Łódźi filharmooniaorkestri peadirigent. Viimati oli Daniel Raiskin ERSO ees kaks aastat tagasi, kui kuulajateni jõudis võrratu kava Ameerika muusikast. Toomas Velmet kiitis kontserdiarvustuses Raiskini nüüdismuusikanärvi, nimetades kogu esitust säravaks ja vaimustavaks.

“Muljed orkestrist on väga positiivsed, see on kohtumine vanade heade sõpradega ja mul on selle üle väga hea meel. Vabasid nädalaid on mul üliharva ja praegune olukord on tõesti õnnelik juhus. Šostakovitši VIII sümfooniat olen korduvalt juhatanud, aga praegu teeb olukorra eriliseks see, et Tallinn ja siinsed muusikud on Šostakovitši muusikaga tihedalt seotud. Me mõistame üksteist ja me räägime samas keeles,” ütles Daniel Raiskin.

Kontserdi avateoseks on Mozarti 24. klaverikontsert, kus solistiks on Irina Zahharenkova. Tema kogemustepagasis on rohkelt rahvusvaheliste konkursside võite ning esinemisi nii soolokontsertidega kui erinevate orkestrite ees. Irina Zahharenkova on korduvalt esinenud ka koos Daniel Raiskiniga.