Voces Musicales tähistab kontserdiga 15. sünnipäeva

Kammerkoor Voces Musicales tähistab 8. oktoobril kell 19 kontserdiga “O Radiant Dawn” Jaani kirikus oma 15. sünnipäeva. Kavas on inglise tunnustatud heliloojate James MacMillani ja John Taverneri kooriteosed dirigent Risto Joosti juhatusel.
Aastal 1999 peamiselt muusikaakadeemia üliõpilastest kokku pandud kammerkoorist Voces Musicales on 15 aastaga kujunenud professionaalse suunitlusega kollektiiv, kes tutvustab publikule teoseid, mis oma raskusastme tõttu paljude teiste Eesti kooride kavadest välja jäävad: orkestriga suurvormid (Bachi passioonid ja Missa h-moll, Händeli oratooriumid), a cappella suurvormid (Victoria responsooriumid, Tallise lamentatsioonid, Pärdi “Passio”), tehniliselt keerukamad nüüdisteosed (Tulve, Tulev, Seppar jt). Erilisel kohal koori repertuaaris on Arvo Pärdi looming.
Kammerkoor Voces Musicales on esindanud Eestit paljudes välisriikides, lisaks naaberriikidele ka Saksamaal, Inglismaal, Prantsusmaal, Slovakkias, Iisraelis ja Jaapanis. Novembris esineb koor Andres Mustoneni juhatusel Brüsselis festivalil “1000 Voices”, millega tähistatakse 100 aasta möödumist esimese maailmasõja algusest.

Koor võtab eeskuju inglise vokaalansamblikultuuri solistlikust lähenemisest. Korduvalt on kooriga koos esinenud inglise sopran Anna Dennis ja tenor Simon Wall. Suvel 2013 kutsus koor Tallinnasse meistrikursust andma maailmakuulsa ansambli The Tallis Scholars peadirigendi Peter Phillipsi. Aprillis 2014 osales Voces Musicales koos mitmete professionaalsete kollektiividega Londonis rahvusvahelisel koorikonkursil ning pääses lõppvooru nelja parema hulka.

 Voces_Musicales2014_ilma_dirigendita