VIII Eesti pianistide konkursi võitis Sten Heinoja

VIII Eesti pianistide konkursi võitis Sten Heinoja. Teise koha sai Johan Randvere ja kolmanda koha pälvis Miguel Carcelén Caballero. Kõigi kolme õpetaja on prof Ivari Ilja.

Sten Heinoja pälvis ühtlasi Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri eripreemia, Eesti Kontserdi eripreemia ja Eesti Heliloojate Liidu eripreemia kohustusliku teose esitamise eest. Samuti Lilian Semperi fondi stipendiumi ja Helmi Valtmani mälestusfondi stipendiumi.

Kolm diplomit finaali jõudmise eest pälvisid Mindaugas Neverovas (õpetaja prof Peep Lassmann), Karl Peterson (õpetaja prof Ivari Ilja) ja Kristiina Rokashevich (õpetaja dots Marko Martin).Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia eripreemia sai Auli Lonks (õpetaja prof Peep Lassmann). Eesti Klaveriõpetajate Ühingu eripreemia võitis Piret Mikalai (õpetaja prof Peep Lassmann).Finaali pääses kuus pianisti. Finaalis astuti üles koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, dirigeeris Mihhail Gerts. Kokku osales konkursil 28 pianisti.

5-liikmelise rahvusvahelise žürii esimees on Vanessa Latarche (UK), lisaks kuulusid žüriisse Marje Lohuaru (Eesti), Mihkel Poll (Eesti), Mats Widlund (Rootsi) ja Juris Kalnciems (Läti).

VIII Eesti pianistide konkurss toimus 20.-28. novembril. Konkursi korraldasid Eesti Klaveriõpetajate Ühing ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Traditsioon korraldada Eesti pianistide konkurssi sai alguse 1969. aastal, see on olnud meie pianistide kasvulavaks ja sellel on osalenud enamus praegu tegutsevatest Eesti pianistidest.

Sten Heinoja (sünd 26.09.1993, Tallinn) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Marju Rootsi juhendamisel. Praegu jätkab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja klaveriklassis. Sten on edukalt osalenud mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelisetel konkurssidel. 2007. aastal pälvis ta diplomi ja korraldajate eripreemia konkursil Klaviermusik Vilniuses, 2010. aastal pääses ta finaali Lätis, Jurmalas toimunud rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil. Samal aastal saavutas ta III preemia Eesti keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil, 2011. ning 2012. aastal võitis ta samal konkursil I preemia. 2013. aastal pääses Sten finaali Thomas Kuti nim rahvusvahelisel konkursil Türgis. Sten Heinoja on astunud üles solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja FLSO-ga. Ta on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Suurbritannias ning Ameerika Ühendriikides.

IMG_9804