Una Corda kontsert “Stella Maris” teeb kummarduse eesti naisheliloojatele

Oma viiendat sünnipäeva tähistav Una Corda on ainulaadse koosseisuga ansambel, kuhu kuuluvad kolm paljukeelset pilli: harf, kannel ja klavessiin. Neljapäeval, 13. veebruaril kell 19 saab ansamblit Una Corda kuulda Tallinnas Mustpeade majas.

Ansambli kavas on esindatud nii originaallooming kui ka Una Corda seaded viimase sajandi eesti muusikast, mis näitavad neid klassika kullafondi kuuluvaid teoseid uuest küljest. Käesolev Una Corda kontsert teeb kummarduse eesti naisheliloojatele – Helena Tulvele, Mirjam Tally’le, Liis Viirale ja Tatjana Kozlova-Johannesele, kellega koostöös on sündinud teosed, mis on olnud olulised ansambli kõlamaailma ja väljendusvahendite kujunemisel.

Kava pealkiri “Stella Maris” pärineb Liis Viira samanimelisest kompositsioonist soolokandlele ja kannab endas nii lugudes kõlavat voolavust, improvisatsiooni kui ka motoorikat.

Una Corda on igas oma uues kavas pakkunud publikule ka esmaettekannet eesti heliloojalt. Seekord jõuavad esmaettekannetena lavale kaks uudisteost heliloojatelt Robert Jürjendal ja Urmas Lattikas.

KAVAS:
H. Tulve – …il neige (2004) klavessiinile ja kandlele
T.Kozlova –  8 shades of my shadow (2013)
U. Lattikas – uudisteos klavessiinile – ESIETTEKANNE!
R. Jürjendal – Kolm kuningat (2013) Una Cordale – ESIETTEKANNE!
L.Viira – Stella Maris (2012) kandlele
M. Tally – Voolujoon (2012)
M.Soo,L.Viira seade – Eemal tuli lähedale (2012) Una Cordale

Una Corda on esinenud Eesti heliloojate festivalil Tartus (2009), Suure-Jaani muusikafestivalil (2010), Eesti muusika päevadel (2010), Corelli Musicu korraldatud festivalil „Tallinna tornid“ (2011) ning Eesti Kontserdi, Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Heliloojate Liidu ja Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjades Lõuna-Eesti mõisakoolides.  Omapärase kogemuse on andnud osalemine muusikute ja tantsijatena nüüdistantsu etenduses „Opus tempus“.
Jaanuaris 2012 ilmus ansambli esikplaat UNA CORDA.

UNA CORDA koosseis: Liis Viira – harf, Kristi Mühling – kannel ja Ene Nael – klavessiin

cover-uus.indd