Tuuri Dede esitab Taanis solistina Mozarti “Reekviemi”

Eesti mezzo-sopran Tuuri Dede astub 18. ja 20. aprillil üles Taani suurimas ja moodsaimas DR kontserdimajas koos Taani Rahvusorkestri ja DR kontsertkooriga. Ettekandele tuleb Mozarti “Reekviem”. Dirigeerib Barbara Hannigan.

Tuuri Dede ülesastumine Taani moodsas kontserdimajas toimub tänu lauljate programmile Equilibrium Young Artists. Tegemist on maailmakuulsa soprani ja ühe tunnustatuima kaasaegse muusika esitaja Barbara Hannigani loodud lauljate programmiga, kuhu ta ootas ette laulma noori professionaalseid artiste. Ennast käis näitamas 350 artisti 39 riigist ning lõpuks valiti programmi 20 lauljat ja 1 dirigent.

Hannigan kehtestab end maailmas üha enam dirigendina, seega toimuvad Equilibrium Young Artists esimese hooaja projektid kõik tema juhatusel. Projekte on mitu, üks neist Mozarti “Reekviem”, kus osaleb solistina ka Eesti metsosopran Tuuri Dede. Reekviemi esitatatakse kahe erineva koosseisuga, Dede kuulub neist mõlemasse. Märtsis esineti koos ühe maailma edukaima orkestri, Müncheni filharmoonikutega, kelle peadirigent on Valeri Gergijev. Kooriks oli mitte vähem tunnustatud filharmoonia koor ja kontserdid toimusid viimaste kodusaalis Gasteigis.

Tuuri solistina

Rohkem infot kontsertide ja teiste solistide kohta:
https://drkoncerthuset.dk/event/hannigan-mozart-2-english

Rohkem infot Equilibrium Young Artists programmi kohta:
https://equilibrium-youngartists.com

Rohkem infot Tuuri Dede tegemiste kohta:
http://www.tuuridede.com/calendar