Toronto Eesti meeskoor andis meeleoluka jõulukontserdi

Toronto Eesti meeskoor alustas seekordset jõulukuud ja tähistas esimest adventi oma uue kavaga 1. detsembril Toronto Eesti Majas Charles Kipperi käe all. Suures osas eesti muusikale pühendatud kontserdil kuuldi meeskoorilaule eelseisva üldlaulupeo repertuaarist ning jõulumuusikat nii meilt kui mujalt.

Tänuväärselt tegi Toronto meeskoor juba esimese avaliku tutvustuse Kanadas meie järgmisele üldlaulupeole, mis leiab aset 2014. aasta juulikuu esimesel nädalal – jõulukontserdi esimeses kavapooles lauldi publikule Eesti üldlaulupeo meeskoorilaule. Kogu kavas olid ka Edvard Griegi, Ilmari Hannikaise ja Oskar Merikanto põhjamaised laulud, nimetame siin aga ettekantud üldlaulupeo lood: Aleksander Lätte „Kostke laulud eesti keeles“ Martin Lipu sõnadel, noore helilooja Pärt Uusbergi „Mis on inimene?“ Doris Kareva tekstil ja Gustav Ernesaksa „Kutse“, kus solistiks oli Kanada ooperikoorist tuttav eesti päritolu tenor Stephen Bell.

Jõululaule lauldi ka vanima eesti helilooja Roman Toi (97) sulest ja tema seatuna, samas koorijuhi ja pianisti Charles Kipperi enda laulu „Jõulud Petlemmas“, kus solistiks oli nimekas bariton Avo Kittask, siin kõlas veel Adolphe Adami jõululaul, ja muidugi Veljo Tormise rahvalauluaineline „Jõnkadi, jõnkadi, jõulud tulevad“. Kontserdi jõulupoolele eelnes vaheajal toimuv seltskondlik osa.

„Jõulukontserti“ on ajakirjanduses meeleolukalt tutvustanud Toronto Eesti meeskoori bassirühma laulja ja ka solistina esinev „Eesti Elu“ kultuuriajakirjanik Andres Raudsepp.

Muusikaajakirjanik Priit Kuusk

TEM_Christmas-2013_62-650x386Foto: Eesti Elu