Tõnu Kaljuste nimelise stipendiumi pälvib Rasmus Puur

Eesti muusika- ja teatriakadeemia fondi Tõnu Kaljuste nimelise allfondi 2021. aasta stipendiumi pälvib noor helilooja ja dirigent, EMTA magistrant Rasmus Puurile.

“Rasmus Puuri tulemuslik tegevus Vanalinna hariduskolleegiumis ning tema looming instrumentaal- ja  vokaalmuusika vallas on igati tunnustust väärt,” ütles Tõnu Kaljuste.

Rasmus Puur on lõpetanud Eesti Muusikaja Teatriakadeemia heliloomingu erialal ning praegu jätkab samal erialal magistriõppes professor Tõnu Kõrvitsa juhendamisel. Rasmus Puur on kirjutanud muusikat mitmetes žanrites, 2017. aastal esietendus tema ooper “Pilvede värvid” Rahvusooperis Estonia, eelmisel aastal tuli Pärnu linnaorkestri esituses esiettekandele tema viiulikontsert, ta on kirjutanud koorimuusikat ning muusikalise jutustuse “Sipsik”.

Dirigendina on ta kunstiliselt vedanud noorteorkestrit Reaalmažoor ning 2015. aastast on ta Vanalinna hariduskolleegiumi keelpilliorkestri dirigent. 

Tõnu Kaljuste stipendiumi pälvib EMTA üliõpilane, kelle tegevusväli suudab haarata nii vokaal- kui ka instrumentaalmuusika ning kes loob sildasid, mitte piire. EMTA fondis asutas Tõnu Kaljuste allfondi Eesti Ameerika Fond, kuhu stipendiumi loomiseks on annetanud algkapitali eraisik Epp Tsirk. Varasemalt on stipendiumid pälvinud Pärt Uusberg, Mai Simson ja Kadri Toomoja.