Toivo Tulevi esiettekanne ja autorikontsert sarjas HELIjaKEEL

Sarjas HELIjaKEEL toimub 26. novembril kell 19 Viimsi Artiumis Toivo Tulevi autorikontsert “And I Loved You Like a Branch Breaking Under the Snow”. Lisaks kontserdi nimiteosele, mis on valminud aastal 2021 ja seotud Iraani poeedi Bijan Elahi luulega, kõlab kontserdil ka Toivo Tulevi uudisteos “Beloved” häälele, flöödile, keelpillikvintetile, löökpillidele ja klaverile.

Uus teos toetub Inayat Khani tekstile tema “Ragas” tsüklist. Veel tuleb ettekandele  kolmeosaline teos “White House, Blue Shutters – Blue House, White Shutters” (2020), mis on muuhulgas mõjutatud Uus-Inglismaa helesinise ja valge värvikombinatsiooniga hoonetest.

Muusikateoste vahel kuuleb kontserdikülastaja ka Toivo Tulevi, Liisa Hirschi ja Peeter Liivi mõttevahetusi maailmavaadetest ning selle seosest loominguga.

Muusikat esitavad Iris Oja (laul), Janika Lentsius (flööt), Olga Voronova (viiul), Mari Targo (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Regina Udod (kontrabass), Heigo Rosin (löökpillid), Tähe-Lee Liiv (klaver), Mihhail Gerts (dirigent). Kontserdi salvestab Klassikaraadio.

Eesti Muusika ja Teatriakadeemia heliloomingu juhtiv professor Toivo Tulev on pärjatud paljude auhindadega ning tema muusika on kõlanud suurimatel nüüdismuusikafestivalidel üle maailma. Tema autoriplaate on välja andnud Eesti Raadio, Naxos ja Harmonia Mundi. Toivo Tulevi vokaalteoseid kirjastab Theatre of Voices Edition. Toivo Tulevi helikeelt on mõjutanud süvenemine erinevatesse euroopa, lähis-ida ning aasia suulistesse traditsioonidesse.

Sari HELIjaKEEL jätkab oma 12. hooajal keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele. Kõrvutatakse ja leitakse seoseid – autorite kooslusi – sarnaste religioossete ja filosoofiliste vaadete või huvide läbi.