TKO 27 ja Tõnu Kaljuste sünnipäeva soov

Täna 27 aastat tagasi alustas tegevust Tallinna Kammerorkester. Orkestri asutaja ja peadirigent Tõnu Kaljuste ütleb tänavuses sünnipäevasoovis, et ootame pikisilmi päeva, millal jälle publikule musitseerida võime. Ta avaldab lootust, et kõik püsivad terved ning kutsub muusikuid üles süütama täna küünla, olemaks mõtetes inimestega, kes nendel päevadel kriisi tõttu kannatavad.

Tallinna Filharmoonia koostöös Tallinna TV-ga korraldavad Tallinna Kammerorkestri sünnipäeva puhul veebikontserdi, kus kohtuvad kõik orkestri arengusse läbi aegade olulise panuse andnud dirigendid. Tõnu Kaljuste, Juha Kangase, Jaakko Kuusisto ja Risto Joosti juhatusel esitavad Tüüri, Sumera, Mozarti, Sibeliuse ja Nordgreni loomingut Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja pianist Kalle Randalu.  Kontsert on salvestatud 7. aprillil 2018 Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas: https://tallinnatv.eu/saade/13307/tallinna-kammerorkester-25-galakontsert-12-2018

TÕNU KALJUSTE KIRI TALLINNA KAMMERORKESTRILE

Tallinna Kammerorkestri sünnipäev on 1. aprillil, seetõttu annavad kevad ja naljapäev selle tähistamiseks tavaliselt oma fooni.  Sel aastal tuleb 1. aprill teisiti. Istume kodudes omaette ja ootame pikisilmi päeva, millal jälle publikule musitseerida võime. See võikski olla esimene sünnipäevasoov! 

Loodan südamest, et kõik püsivad terved.

Veetkem TKO 27. sünnipäev nii – süütame küünla ja oleme mõtetes kõigi inimestega, kes nendel päevadel kannatavad. 

Vaadakem koos meie kunagist 25. sünnipäeva kontserti (https://tallinnatv.eu/saade/13307/tallinna-kammerorkester-25-galakontsert-12-2018)

 Ja kui  see nähtud, soovitan veel kuulata meie ühist albumit  GESUALDO (ECM).

“Armastus ei suuda edasi anda muusikat, kuid muusika suudab edasi anda armastust.” (Berlioz) 

Palju õnne sünnipäevaks, TKO!

Tõnu Kaljuste