Tallinna Keelpillikvartett esitab Mustpeade majas keelpillikvarteti repertuaari tippteoseid

Eesti staažikamaim kammeransambel, Tallinna Keelpillikvartett, esineb Mustpeade majas neljapäeval 23. aprillil kell 19.00. Kontserdikavas on Krzysztof Penderecki ja Ludwig van Beethoveni keelpillikvartetid. Tegemist on kahest eri ajastusse kuuluva keelpillirepertuaari tippteosega, mis on oma väljenduslaadilt ning helikeelelt üksteisele vastandlikud. „See on põnev pilguheit keelpillikvarteti erinevatele väljendusvõimalustele ühe õhtu jooksul,“ leiavad kvarteti liikmed.

Eelmisel aastal 30. juubelit tähistanud Tallinna Keelpillikvartett on ainus pidevalt tegutsev keelpillikvartett Eestis. Keelpillikvarteti ulatuslikku repertuaari kuuluvad teosed nii kammermuusika kullafondist kui ka eesti heliloojatelt. Kvartett on salvestanud mitu CD-plaati ning teinud arvukalt lindistusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile. Koosseis on osalenud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel Pariisis, Torontos, Rootsis, Hamburgis ning Eestis ja esinenud paljudes Euroopa riikides ning Kanadas, Iisraelis ja Jaapanis.

Tallinna Keelpillikvarteti koosseisu kuuluvad Urmas Vulp (viiul), Olga Voronova (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Levi-Daniel Mägila (tšello).

Tallinna Kvartett