Tallinna Kammerorkester ja dirigent Juha Kangas annavad plaadistuse eelse kontserdi

15. jaanuaril kell 19 esitavad Mustpeade maja Valges saalis Läti kultushelilooja Pēteris Vasksi vioolakontserti Tallinna Kammerorkester ja Soome solist Lilli Maijala. Dirigeerib Juha Kangas ning kontserdikavas on ka Mozart ja Sibelius. 

Kontsert toob Tallinna Põhjamaade ühe enim hinnatud vioolamängija Lilli Maijala, kes pärast 17-aastasena tehtud debüüti oma kodulinna Oulu sümfooniaorkestriga on andnud kontserte üle terve Euroopa. Viimasel ajal on ta kõige sagedamini esinenud koos Helsingi Filharmoonia, Lapimaa Kammerorkestri, Lahti Sümfooniaorkestri, Camerata Salzburgi, Esseni Folkwang Kammerorkestri ja Tapiola Sinfoniettaga. 

2019. aastal andis Alba Records välja Pehr Henrik Nordgreni kontserdi vioolale, kontrabassile ja kammerorkestrile, kus Soome legendaarse dirigendi Juha Kangase juhatusel esitavad teost Lilli Maijala, kontrabassimängija Olivier Thiery ja Keski-Pohjanmaa Kammerorkester. Plaat sai suurepäraseid arvustusi. 

Järgmisel nädalal toimuval kontserdil esitab Lilli Maijala koos Tallinna Kammerorkestriga Läti kultushelilooja Pēteris Vasksi vioolakontserdi, mis sama koosseisu poolt Juha Kangase dirigeerimisel Tallinnas ka plaadile salvestatakse. Juha Kangast seob Tallinna Kammerorkestriga koostöö alates orkestri loomisest, ühiseid kontserte antakse igal hooajal nii Eestis kui ka välismaal.

Lilli Maijala mängib Prantsuse pillimeistri Jean-Baptiste Vuillaume’i valmistatud vioolal aastast 1870, mille on talle kasutada andnud Soome Kultuurifond.

15. jaanuari Tallinnas Mustpeade majas toimuval kontserdil “Mozart ja Vasks” on kavas Vasksi vioolakontsert, Mozarti sümfoonia nr 17 (G-duur), 5 kontratantsu ja Divertisment (D-duur) ning lisaks Soome helilooja Sibeliuse Impromtu. Kontserdil osaleb ka helilooja Pēteris Vasks.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.