Sõprade kontserdiga algab ERSO järgmise hooaja üksikpiletite müük

Neljapäeval, 9. juulil toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri traditsiooniline suvekontsert “”Suur suvine kohtumine. Sõbrad“.” Orkestrit juhatab maestro Neeme Järvi, viiulil soleerib Vadim Gluzman. Kontsert on osa iga-aastasest president Toomas Hendrik Ilvese ja EAS-i korraldatavast rahvusvahelistest sõprade kokkutulekust.

Kontserdiga avaldatakse tänu ettevõtjatele, poliitikutele ja kultuuritegelastele, kelle tegevus on aidanud Eestil arenenda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks, ning kellel võib olla võtmeroll välisinvestorite Eestisse toomisel. Külalisi võõrustab Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kes on ka ERSO kontserdi patroon. Sõprade kontserdi“ esimeses pooles kõlab kaalukas klassika Johannes Brahmsi, Arvo Pärdi ja Sergei Prokofjevi loomingust, teises pooles pakuvad äratundmisrõõmu tuntud meloodiad Griegi, Sibeliuse, Johann Straussi jt heliloojate loomingust.

Samal päeval, 9. juulil, algab ERSO järgmise ehk 89. hooaja kontsertide piletite üksikmüük.

ERSO 89. hooaeg pakub elamusi nii süvaklassika kui ka kergema helikeele nautijatele. Hooaeg algab 18. septembril Sibeliuse Viiulikontserdiga Triin Ruubeli soleerimisel. Eesti klassikat kuuleb kontserdil „Legendaarne“, Eesti heliloojate uudisteosed on aga kavas kontserdil “Kevad Tallinnas“. Kõrvuti muusikaajaloo tippteostega (Beethoveni V sümfoonia, Mahleri I sümfoonia) on kavas John Williamsi filmimuusika ning Nordea kontserdimajas kõlab Gustav Holsti suurteos “”Planeedid”” kosmoseuuringutel põhineva dokumentaalfilmi saatel. Tandem Kalle Randalu ja Neeme Järvi jätkavad Beethoveni klaverikontsertide ettekannetega ning 2016. aasta algab glamuurse moeetendusega ““Mood on ooperis“”, mis ühendab bel canto traditsioonid ja catwalk´’i. Kontsertidel “”Kaks tuvi” “ja “”Pariis. Ilus ajastu“” on lava ERSO kammerkoosseisude päralt. Koolidele on kavandatud mitmed noortekontserdid.

Dirigentidest on lisaks Neeme Järvile järgmisel hooajal ERSO ette oodatud ka Paavo Järvi ja Kristjan Järvi, Nikolai Aleksejev, Olari Elts, Paul Mägi, Olli Mustonen jt. ERSO 89. hooaeg lõpeb romantismiajastu kahe ššedöövri, Bruckneri IV sümfoonia ja Brahmsi Viiulikontserdiga Kristiina Poska dirigeerimisel.

Kontserdile “”Suur suvine kohtumine. Sõbrad”“ on saadaval veel üksikuid pileteid ning jätkub ka järgmise hooaja kontserdisarjapiletite soodusmüük.
Lisainfo siit

Neeme_Jarvi-nett-Simon-van-Boxtel