Soome Barokkorkester laupäeval Tallinnas

Laupäeval 9. novembril esinevad Estonia kontserdisaalis Markku Luolajan-Mikkola ja Soome Barokkorkester, kontsertmeister Peter Spissky juhatusel.

Kontserdil kõlab Antonio Vivaldi:
           Avamäng C-duur ooperile “’Olimpiade” RV 725
Kontsert tšellole a-moll RV 418
Viiulikontsert e-moll RV 275
Tšellokontsert G-duur RV 413
Kontsert C-duur keelpilliorkestrile ja basso continuo’le RV 114
Kontsert tšellole h-moll RV 424
“Alla rustica”, kontsert keelpilliorkestrile G-duur RV 151 

Soome Barokkorkestri solist ja kontsertmeister on maineka Concerto Copenhageni esiviiuldaja Peter Spissky, kes on nõutud mängija Euroopa parimates varajase muusika ansamblites ja koostööpartner muusikutele nagu Lars Ulrik Mortensen, Paul Hillier, Andrew Lawrence-King, Alfredo Bernardini jt.

Autentsetel instrumentidel mängiv Soome Barokkorkester alustas esimeste proovidega 1989. aastal klavessiinimängija Anssi Mattila eestvedamisel. Nüüdseks on esinetud pea kõikidel olulistel festivalidel Soomes ja Euroopas. Orkestri kunstiline juht on põhjanaabrite kuulsaim viola da gamba virtuoos Markku Luolajan-Mikkola.

Soome Barokkorkestriga on esinenud artistid nagu Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch, Topi Lehtipuu, Hannu Lintu, Sandrine Piau, Karina Gauvin, Juha Kangas, John Storgårds, Alexei Lubimov, Piia Komsi, Wolfgang Gaisböck, Georg Kallweit, Andres Mustonen, Alfredo Bernardini, Marianne Beate Kielland jpt. EK_SoomeBO