Siiri Sisaskil ilmus Uku Masingu luuletusest inspireeritud lugu “Sumeri naine”

Siiri Sisaskil ilmus täna Uku Masingu luuletusest inspireeritud lugu “Sumeri naine”. Loo produtseeris bassist Peedu Kass, muusikat esitavad Erki Pärnoja, Ülo Krigul, Peedu Kass ja Kristjan Kallas. 

“Kuulasin pikkadel autosõitudel loo esimest versiooni korduvalt ja korduvalt. See veidi häälest klaveril toolikrigina saatel salvestatud lugu jäi mind oma ilus ja geniaalsuses kummitama ning sai südameasjaks tuua see kunagi kuulajateni,” ütles Muusikaelule arranžeerija-produtsent Peedu Kass. “Tegin lihtsa seade ja kutsusin kokku oma lemmikud pillimehed, kelle hääli selles loos mõttes kuulsin. Pärast salvestust jäi lugu oma aega ootama. Tänases meeleolus tabab kõik selles märki ja on saabunud õige hetk see avalikustada.”

“Sumeri naine” pärineb viie luuletusega tsüklist, millest salvestatud ja nüüd avalikkuse ette jõudev laul on luuletustest viimane. Vahetu ja habras mõtisklus kätkeb endas igatsust kadunud tsivilisatsiooni, õilsamate hingesügavuste ja ehedama elutunnetuse järele. Unelm paremast, ilusamast ja vahetumast inimeseks olemisest deklareerib elu ilu ja valu, kriipivat mälestust nii olnust kui olevast, kaduvast ja igavikulisest, andes lootust, et lõpuks leiame kõik hingerahu, sest elu liigub oma tsüklis. 

Sisaski arvates on Masingu luuletused ühed sügavamad ja olulisemad, mida Eesti kirjanduses leida. “Tema vahetus ning maailma tunnetus on sedavõrd avardav, et ei tahaks uskuda, et inimene, kes tema loomingut mõttega loeb ja jälgib, sellest hingeliselt puudutamata jääks.”

Loos “Sumeri naine” osalevad Siiri Sisask, Erki Pärnoja kitarril, Ülo Krigul klahvpillidel, Peedu Kass basskitarril ja Kristjan Kallas trummidel. Helilooja on Siiri Sisask, sõnad Uku Masing ning arranžeering ja produktsioon Peedu Kass. Lugu on salvestatud 2019. aasta veebruaris Peeter Salmela stuudios. Videokunstnik on Martin Randalu.