Riivo Kallasmaa ja Kadri-Ann Sumera kontsert Mustpeade majas

10. juulil kell 19 annavad Mustpeade majas kontserdi oboemängija Riivo Kallasmaa ja pianist Kadri-Ann Sumera. Kaunis kavas kõlab Raveli, Jacobi ja Britteni looming.

Kavas:
M.Ravel – Piece En Forme de Habanera
M.Ravel – Jeux d’eau
M.Ravel – Sonatine Modere
G. Jacob – Sonatine Adagio
B. Britten – Noturno
B. Britten – Temporal Variatios

Riivo Kallasmaa on õppinud oboed Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. T.Loorits) ning Eesti Muusikaakadeemias (õp.O. Ainomäe). Ta on end täiendanud Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis (P.Dombrecht) ning Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias (D. Carmel). Riivo on osalenud mitmetel meistrikursustel (T. Indermühle, H. De Vries). 1999. aastal saavutas Riivo Kallasmaa teise preemia Vabariiklikul Noorte Puhkpillimängijate konkursil ning aastal 2003 pälvis ta maineka Holland MusicSessions stipendiumi. Aastal 2006 võitis Riivo festivali “Con brio” ning saavutas Tartu Noore Kultuurikandja tiitli. Aastast 2001 on Riivo Kallasmaa töötanud Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris, Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning Vanemuise Sümfooniaorkestris. Aastatel 2003–2004 oli ta Nyyd Ensemble’i liige. Kallasmaa osaleb aktiivselt TallinnaKammerorkestri töös ning kuulub ansamblitesse Vox Clamantis ja Ensemble VocesMusicales. Ta on esinenud nii solistina kui ka kammermuusikuna Hollandis,Prantsusmaal, Saksamaal, Iisraelis, Soomes jm.

Kadri-Ann Sumera on õppinud Eesti Muusikaakadeemias (prof. P. Lassmann, diplom cum laude) ning Kölni Muusikakõrgkoolis (prof. A. Valdma), kust sai nov. 2004 magistridiplomi (Konzertexamen). Oli aastatel 2000/1 DAAD (Deutsche Akademische Austauschdienst) stipendiaat. 2004/5 oli Sumera Ensemble Modern`i stipendiaat Frankfurdis. Sumera on saavutanud tunnustust mitmetel konkurssidel, näit. II preemia TV-konkursil „Alternatiiv“ (Riia, 1997), eripreemia EPTA rahvusvahelisel pianistide konkursil Zagrebis (2003), diplom ja eripreemia Eesti pianistide konkursilt (1994 ja 2002). Sumera on esinenud mitmetel festivalidel, näit. „Arvo Pärt in NRW“, „Sommerakademie in Bad Sobernheim“, „Quantensprünge”, (Saksamaa), Klaver06, NYYD, Eesti Muusika Päevad, Tartu Noorte Heliloojate Festival (Eesti) jne. On teinud lindistusi Eesti Raadiole ning Antes Editionile. Olulisel kohal on ka tihe koostöö mitmete tänapäeva heliloojatega, näit. N. Gilbert (Kanada), S. Rohloff (Saksamaa), M.-M. Lill (Eesti). Kadri-Ann on aktiivne ja nõutud solist ning kammermuusik nii kodu- kui välismaal. Korduvalt esinenud solistina koos Dresden Sinfonietta ja dirigent Milko Kersteniga, aga samuti Pärnu Linnaorkestri ja dir. Risto Joostiga (Märt-Matis Lille Klaverikontserdi esiettekanne), Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ning dir. Arvo Volmeriga jt. orkestritega. Alates sügisest 2004 Eesti Interpreetide Liidu liige, 2006. ja 2007. aasta Interpreetide Liidu stipendiaat ning olnud ka Interpreetide Liidu juhatuses. Alates sügisest 2007 töötab Tartus Heino Elleri nimelises muusikakoolis ja tegutseb ka Klassikaraadio saatejuhina. Lisaks pedagoogilisele ning kontserttegevusele on ka koolikontserte korraldava MTÜ Muusikasõprade Seltsi üks eestvedajatest.

Riivo ja Kadri-Ann