Riho Esko Maimetsa esiettekanne Tartus

Pühapäeval, 20. oktoobril kell 16 annab E STuudio noortekoor ja Elleri noortekoor kontserdi Tartu Salemi kirikus. E STuudio koori esituses tuleb esiettekandele Riho Esko Maimetsa koorilaul „Kus on see maailm“ (2013) Ingel Unduski tekstile ning Arvo Pärdi, Ola Gjeilo, Eric Whitacre’i ja teiste tuntud autorite teosed. Kaastegev on Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli õpilasansambel. Elleri kooristuudio tütarlapsed esitavad oktoobri lõpus aset leidva Malta rahvusvahelise koorikonkursi kava Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa, Pärt Uusbergi ja Mart Saarekoorimuusikast. Koore juhatab Külli Lokko.

Riho Esko Maimets on 1988. aastal Torontos sündinud helilooja, kes kirjutab muusikat erinevates žanrites: kooriteosed ja ansamblimuusika, orkestriteosed, elektroakustiline ja filmimuusika.

Riho Esko Maimets alustas kompositsiooniõpinguid 2004. aastal keelpilliõpetaja Alan Toroki juhendamisel Toronto Earl Haigi Keskkooli Claude Watsoni programmis. Seejärel jätkas ta õpinguid Eestis, kus 2010. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal René Eespere ja Helena Tulve juhendamisel.  Riho portreepilt