Rahvusmeeskoor astub Euroraadio publiku ette esiettekannetega

Eesti Rahvusmeeskoor toob peadirigent Mikk Üleoja juhatusel publiku ette kaks jõulumuusika kava.

Pühapäeval, 18. detsembril Tallinna metodisti kirikus toimuv kontsert on osa Euroraadio jõulumuusika päeva programmist. Esiettekandele tuleb Tõnu Kõrvitsa seitsmeosaline teos meeskoorile “Laulud Dolorese lauluvihikust”, mille aluseks on Dolorese lauluvihikust leitud vanad tekstid ja rahvaviiside töötlused. 

Kontserdi teine peateos, Toivo Tulevi “O Oriens” on saanud pealkirja ühelt neist seitsmest, ootusest tulvil tekstist, mida tuntakse O-antifonide nime all. Tegemist on Magnificati antifonidest koosneva tsükliga, mille iga osa algab pöördumisega “O …” (“O Emmanuel …”, “O Adonai …”).
 
Klassikaraadio teeb kontserdist otseülekande, mida vahendavad 20 suurt raadiojaama üle maailma: Inglismaa BBC, Kanada, Hispaania, Rumeenia, Läti, Portugali, Taani, Rootsi, Islandi, Soome, Iirimaa, Kreeka, Austria, Bulgaaria ja Tšehhi rahvusraadiod, Ameerikast Minnesota ringhääling, nii inglis- kui prantsuskeelne ringhääling Kanadas ning kolm Saksamaa raadiojaama – Saarbrückeni, Hesseni ja Baieri raadiod.
 
20. ja 22. detsembril esineb Rahvusmeeskoor oma teise jõulukavaga Tartus ja Jõhvis. Seal tulevad ettekandele Tõnu Kõrvitsa “Laulud Dolorese lauluvihikust” ning esiettekandes kõlavad tuntud ning armastatud jõululaulud meeskoorile Tõnis Kaumanni seades.