Pianist Ralf Taal toob publikuni kauni kava Chopini, Schumanni, Liszti ja Verdi teostega

Pianist Ralf Taal esineb 10. märtsil kell 19 Estonia kontserdisaalis kauni kavaga, milles kõlavad Chopini, Schumanni, Liszti ja Verdi teosed.

Kontserdi põhiosa koosneb kahest ülivõimsa energeetilise laenguga romantismiajastu suurteosest – Robert Schumanni Sümfoonilised etüüdid ning Ferenc Liszti Sonaat h-moll. Pianisti sõnul on mõlemas teoses peidus väga põnev, rikas ja sügavasisuline maailm. Lisaks peitub muusikas ka väga palju siirust, puhtust ning tundelisust. Väga harva olen muusika suhtes tundnud nii suurt vaimustust kui seda kava ette valmistades,“ sõnab Ralf Taal. 

Ralf Taal on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on saavutanud mitmeid esikohti rahvusvahelistel ning vabariiklikel konkurssidel. Taal on solistina esinenud pea kõigi Eesti orkestrite ees ning andnud arvukalt soolokontserte. Samuti on ta teinud koostööd väljapaistvate dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Olari Elts, Arvo Volmer, Tõnu Kaljuste, Anu Tali ja teised. Tema soolokavades on valdavalt kõlanud Schuberti, Beethoveni ning Chopini muusika. Lisaks solistitegevusele on Taal hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele, tema ansamblipartneriteks on olnud Mati Palm, Ain Anger, Pille Lill, Helen Lokuta, Indrek Vau, Oksana Sinkova ja paljud teised. Taal on töötanud Rahvusooper Estonia kontsertmeistrina ning hetkel on ta pedagoog Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 2011. aastal pälvis Ralf Taal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Kontsert toimub Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Kontserdi koostöösarja „Eliitkontserdid“ raames.

Ralf Taal_Foto Mait JüriadoFoto: Mait Jüriado