Pianist Mitsuko Uchida digitaalses kontserdisaalis

Berliini FIlharmoonikud teatavad, et nende Digitaalses Kontserdisaalis on võimalik kuulata pianist Mitsuko Uchida soleerimisel Beethoveni Klaverikontserte, dirigeerib Sir Simon Rattle.

Jaapani päritolu pianist Mitsuko Uchida mängib klassikalise ja romantilise ajastu repertuaari vaimukalt, tõsiselt ning tundlikult ning publik võtab tema kontserte alati väga hästi vastu.
Grammy-võitnud pianist Uchida on üles kasvanud Viinis diplomaadi peres ning alates 12-eluaastast õppis ta Viini Muusikaakadeemias. 1969. aastal võitis ta esikoha Viini Beethoveni konkursil ning järgmisel aastal pälvis ta teise koha Warssavis Fryderyk Chopini nimelisel Rahvusvahelisel Klaverikonkursil.

Uchida repertuaaris on muusika alates Viini klassikutest kuni Uus-Viini koolkonnani. Uchida mängu iseloomustab struktuuriteadlikkus võimaldab tal esitada Schumanni, Chopini, Debussy ja Raveli loomingut. Kaasaegsetest heliloojatest eelistab ta Olivier Messiaeni, Pierre Boulezi ja György Kurtági muusikat.

Berliini Filharmoonikute ees debüteeris Uchida 1984. aastal. Hooajal 2008/2009 oli ta orkestri juures resideeriv muusik. Koostöös orkestri ja dirigent Sir Simon Rattle’ga on ta lisaks Beethoveni loomingule esitanud Mozarti ja Schumanni teoseid. 2014-02-13_01_Uchida