Peter Kooij meistrikursus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias

Sellel nädalal annab Tallinnas, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, barokklaulu meistrikursust maailmakuulus laulja ja pedagoog Peter Kooij Meistrikursus toimub 8. novembrini.
Hollandi barokklaulja Peter Kooij alustas muusikuteed 6-aastaselt kooripooisina ning laulis sopranipartiisid kontsertidel ja salvestustel. Ühtlasi õppis ta viiuli erialal. Õpingud jätkusid Sweelincki Konservatooriumis Amsterdamis ning ta pälvis diplomi soololaulus. Kooij on esinenud erinevates kontserdimajades  (Amsterdamis, Viinis, Carnegie Hallis, Royal Albert Hallis Londonis, Palais Garnier Paris) ning teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Philippe Herreweghe, Ton Koopman, Frans Brüggen, Gustav Leonhardt, René Jacobs, Sigiswald Kuijken, Roger Norrington ja Iwan Fisher. Tema repertuaaris on muusikat Schützist Weillini.
Kooij on salvestanud üle 130 albumi erinevatele plaadifirmadele nt Philips, Sony, Virgin Classics, Harmonia Mundi, Erato, EMI, BIS. Koostöös Bachi Collegium Japaniga ning dirigent Masaaki Suzukiga on ta salvestanud Bachi kantaadid, passioonid ning missad. Peter Kooji on ansambli “Ensemble Vocal Européen” kunstiline juht. Ta on õpetanud Amsterdami Sweelincki konservatooriumis, Hannoveri Muusikakõrgkoolis, Tokyo Kaunite kunstide ülikoolis ning alates 2005. aastast Haagi Kuninglikus konservatooriumis. Ta on andnud meistriklasse Saksamaal, Prantsusmaal, Portugalis, Hispaanias, Belgias, Soomes ning Jaapanis.
Eestis andis Peter Kooij esmakordselt meistrikursuse jaanuaris 2013, dirigendi ja laulja Endrik Üksvärava kutsel.
Peter Kooij intervjuud ajakirjale Teater.Muusika.Kino saab lugeda siit

Fotol: Peter Kooij ja Endrik Üksvärav talvisel meistrikursusel.IMG_6173