Peep Lassmann pälvis Kultuurkapitali elutööpreemia

Eesti Kultuurkapital tunnustas elutööpreemiaga kauaaegset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektorit, pianist Peep Lassmanni. Helikunsti sihtkapitali peapreemia pälvis dirigent Olari Elts ja rahvakultuuri sihtkapitali peapreemia Heli Jürgenson kui XII noorte laulupeo „Mina jään“ peadirigent.

Rahvakultuurisihtkapitali koorimuusika aastapreemia pälvis noor dirigent ja helilooja Rasmus Puur.

Preemiad anti üle 2. veebruaril toimunud galal. Igas Kultuurkapitali valdkonnas kuulutati välja peapreemia ja elutööpreemia laureaadid, lisaks anti üle kehakultuuri ja spordi, kujutava ja rakenduskunsti, rahvakultuuri ning audiovisuaalse sihtkapitalide aastapreemiad, kokku 58 preemiat.

Eesti Kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Indrek Saar õnnitles kõiki laureaate ja tõi esile Kultuurkapitali rolli Eesti kultuuri arendamisel. „Tunnustus kuulub kõigile neile, kes on suutnud oma loominguga kinnistada või luua päris uusi tähendusi ja kõnetada suurt hulka inimesi. Tänu teile saame juubeliaastal kindlalt öelda, et Eesti keel ja kultuur on elujõuline, tugev ja arenev,“ ütles kultuuriminister. Ta meenutas, et Kultuurkapital on Eesti riigist vaid pisut noorem ning selle ligi sajand tagasi kokku lepitud toimimispõhimõtteid pole muudetud. „Kultuurkapital on aidanud ellu viia ühekordseid häid ideid ja andnud hoogu kultuuri loojatele, tänu sellele on rahastatud suursündmuste korraldamist ja märgiliste ehitiste rajamist,“ lisas Saar.