Pärt Uusbergi autorikontsert “Õhtu ilu”

Teisipäeval, 20. mail kell 19 toimub Tallinnas Niguliste kirikus helilooja Pärt Uusbergi autoriõhtu “Õhtu ilu”. Kontserdil astuvad üles kammerkoor “Head ööd, vend”, segakoor “Huik!” ja Tallinna G.Otsa nimelise muusikakooli keelpilliorkester.

Kaastegevad: Riivo Kallasmaa (oboe), Jaanika Kuusik (sopran), Marion Aruvee (altflööt), Maarja Nuut (marimba), Marten Altrov (bassklarnet), Joosep Ahun (vioola), Johanna Randvere (tšello) ja Kadri Kukk (kontrabass).

Löökpilliansambel koosseisus: Vambola Krigul, Madis Metsamart, Maarja Nuut, Csaba Zoltán Marján
Dirigent Kaspar Mänd.

Kavas:
“Unepeegli taga”
“…ka üleval on külm…” (esiettekanne)
“…vaikselt valgusi, varje vaatan…”
“Õhtu ilu” (esiettekanne)

Pärt Uusberg õpib kompositsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistriõppes Toivo Tulevi ja Tõnu Kõrvitsa juures. Ta on võitnud preemiaid kooriteostega, klaveripala “Paradiis” valiti 2010. aastal festivali World New Music Days (Sydney) programmi läbi konkursi, kus osalesid ühe päeva jooksul komponeeritud teosed. 2012. aastal valis Eesti Kooriühing koostöös Eesti Heliloojate Liiduga Uusbergi aasta kooriheliloojaks. Uusberg on laulnud paljudes koorides, sh kammerkoor Voces Musicales ja Maailma Noortekoor. 2008. aastal asutas ta kammerkoori Head Ööd, Vend, mis võitis rahvusvahelisel koorifestivalil Tallinn 2013 grand prix’.
Uusbergi “heakõlaline ja endassesüüviv maailm haarab oma lihtsuse, õrnuse ning emotsionaalsete kõrgpunktidega” (Eesti Muusika Infokeskus).
Pärt Uusberg: “Vaikus ise on niivõrd täiuslik, ilus ja rahu pakkuv, et iga sellele lisatud heli peaks olema põhjendatud, lõpuni läbitunnetatud. Igasse helisse peaks suhtuma kui elusorganismi – aukartuse ja armastusega.”
Uusberg on tegelenud ka näitlemisega ning osalenud mitmes filmis (“Klass”, “Malev”, “Sigade revolutsioon”)

Pärt Uusberg