Pärnu Muusikafestivali avakontserti dirigeerib maestro Neeme Järvi

Tänavuse Pärnu Muusikafestivali avakontserdiga tähistatakse Richard Straussi 150. sünniaastapäeva. Läti Riiklikku Sümfooniaorkestrit dirigeerib maestro Neeme Järvi. Pärnu muusikafestivali avakontsert toimub esmaspäeval, 14. juulil kell 20 Pärnu Kontserdimajas.
Pärnu muusikafestivali avakontserdil jõuab festivali kutsel suvepealinna lõunanaabrite üks olulisemaid sümfooniaorkestreid – Läti Riiklik Sümfooniaorkester. Koos maestro Neeme Järviga tähistatakse avakontserdi kavas XX sajandi ühe olulisima orkestrimuusika looja ja uuendaja helilooja Richard Straussi 150. sünniaastapäeva.
Läti Riikliku Sümfooniaorkestri peadirigent ja muusikaline direktor Andris Poga hindab küllakutset kõrgelt. „Neeme ja Paavo Järvi on mõlemad rahvusvaheliselt suurte nimedega maestrod. Läti Riikliku Sümfooniaorkestri muusikud töötavad nendega alati suurel õhinal ja selline võimalus on muidugi meie jaoks väga oluline. Me teame, et Pärnu Muusikafestival on muutunud vägagi arvestatavaks sündmuseks klassikalise muusika platvormil mitte ainult Eestis, vaid ka Põhja-Euroopas üldiselt.  Meil veab, kui meie esinemine festivalil lisab sündmusele ka Läti puudutust ja värvi!” ütleb Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri peadirigent Andris Poga.
Pärnu muusikafestivali avakontserdi kavasse on maestro Neeme Järvi valinud Straussi rikkalikust ja värvikast  orkestrimuusikapärandist  teosed “Till Eulenspiegel“ (Till Eulenspiegels lustige Streiche”), Salome tants samanimelisest ooperist, sümfoonilised poeemid „Don Juan” ning „Surm ja selginemine” ja Roosikavaleri süit.
Maestro Neeme Järvi on üks armastatumaid dirigente tänases muusikamaailmas. Järvi on juhatanud kõiki tuntumaid sümfooniaorkestreid Euroopas, Põhja-Ameerikas, Jaapanis ja Austraalias ning olnud oodatud ooperidirigent mainekates teatrimajades nii Euroopas kui Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Oma karjääri jooksul on ta juhatanud kokku 157 orkestrit. Neeme Järvi on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstiline juht ja peadirigent ning Orchestre de la Suisse Romande᾽i kunstiline ja muusikaline juht. Järvi on oma 417 heliplaadiga üks enim plaadistanud kaasaegseid dirigente.
Lisainfo festivali kohta siitNeeme_Jarvi-nett-Simon-van-Boxtel