Oboemängija Kalev Kuljus soleerib kodupubliku ees

Laupäeval, 8. märtsil kell 19  soleerib Tallinnas Estonia kontserdisaalis koos Tallinna kammerorkestriga Hamburgi NDR-orkestri soolo-oboemängija Kalev Kuljus. Dirigent on Risto Joost.  Kontserdil kõlab Mozarti esimene ja viimane sümfoonia.

Kava:
Wolfgang Amadeus Mozart
Sümfoonia nr 1 Es-duur K 16
Oboekontsert C-duur K 314
Sümfoonia nr 41 “Jupiter” C-duur K 551

Kontserdi solisti Kalev Kuljuse iga esinemine kodulavadel on erilise väärtusega. Tuleb nõustuda Toomas Velmetiga: “Eesti muusikaloos on sama kaugele, kontsertmeistriks maailma tippsümfooniaorkestris, jõudnud vaid kunagi Ludvig Juht ja Hubert Aumere. Kalev Kuljus on Hamburgi NDR-orkestri soolo-oboemängija ja istunud ka Berliini Filharmoonikute soolo-oboe toolil. Et nii kaugele jõuda, on vaja õppida kolmes kõrgkoolis (Tallinn, Lyon, Karlsruhe), täiendada ennast vähemalt seitsme maailma tippu kuuluva professori juures ning saavutada minimaalselt neljal rahvusvahelisel konkursil esikoht.”

Kontsert kuulub dirigent Risto Joosti ning Tallinna Kammerorkestri alustatud sarja, kus kõrvuti heliloojate esimene ja viimane sümfoonia. Mozartile pühendatud õhtu lõpeb niisiis populaarse “Jupiter-sümfoonia” (“Parim sümfooniline teos kõigist, mis komponeeritud enne Prantsuse revolutsiooni.” – Sir George Grove) ja selle hoogsa finaaliga (“Imetlusväärse kergusega väljendatud piiritu eluenergia.” – Hermann Abert).

Kalev Kuljus