Noortekoor Vox Populi annab Tormise kavaga kontserte USA-s

15.-26. septembril annab noorte segakoor Vox Populi Janne Fridolini dirigeerimisel USAs viis kontsert-etendust “Meditatsioonid Tormisega” Lavastuse autorid on Anne Türnpuu ja Eva Klemets. Kontsert-etendus valmis Veljo Tormise 85. sünnipäevaks.

Kontsert-etendus põhineb Veljo Tormise varasema perioodi loomingu kahel ulatuslikul teosel, segakooritsüklitel „Looduspildid“ (1964-1969) ning „Etüüdid helilaadides“ (1970). Vox Populi on varem välja toonud sh ka populaarseks saanud Tormise muusikaga kontsert-lavastused „Pariisi linnas Londonis” ja „Ingerimaa õhtud”.

„Looduspildid“ koosnevad neljast koorisarjast: „Kevadkillud“ (6. osa, Jaan Kaplinski tekst), „Suvemotiivid“ (3. osa, Aleksander Suuman), „Sügismaastikud“ (7. osa, Viivi Luik) ja „Talvemustrid“ (4. osa, Andres Ehin). Looduspiltidest koosneb ka 7-osaline „Etüüdid helilaadides“ rahvaluule sõnadel.

„Looduspiltide“ ja „Etüüdide helilaadides“ üksikuid osi või sarju laulavad koorid siiani menukalt ning need on olnud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel saavutatud preemiate kavades.

„Meditatsioonid Tormisega“ on ka üks osa Janne Fridolini doktoritööst Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mida juhendavad Tõnu Kaljuste ja Anne Türnpu.

Vox PopuliFoto: Vox Populi