Noor viiulitalent Hans Christian Aavik annab välja debüütplaadi

22. oktoobril jõuab kuulajateni album “Aeternus”. Debüütalbumil esitavad viiuldaja Hans Christian Aavik ja pianist ning kammermuusik Karolina Žukova hingestatult Bachi, Schuberti ja Pärdi loomingut. Plaadiesitluskontserdid toimuvad 22. oktoobril Arvo Pärdi Keskuses ja 27. oktoobril Viimsi Püha Jaakobi kirikus.

“Tihti soovivad noored viiuldajad oma esimestel plaatidel esitada virtuoospalu,
kuid meie üritasime läheneda veidi teise nurga alt,” ütles Hans Christian Aavik. “Liiatigi on virtuoossusel mitu tähendust, see ei seisne ainult tehnilises meisterlikkuses, vaid tähendab ka täiuslikkuse taotlemist,” lisas ta.

Plaadi läbiv motiiv on igavikulisus ning lõputu teekond. “Samas peegeldab see kõik üht ajahetke – just nii tunnetavad Bachi, Schuberti ja Pärdi teoseid kaks noort muusikut täna ja tahavad oma sõnumit edasi anda,” kirjutas muusikateadlane Kristel Pappel plaadi CD-vihikus.
Plaat loob silla erinevate muusikaliste perioodide vahel. “Kui plaati kavandasime, teadsime kindlalt kahte teost, mida salvestada – Bachi „Chaconne“ ja Pärdi „Fratres“,” ütles Karolina Žukova. Neid ühendab Schuberti sonaat a-moll.
Hans Christian Aavik on Euroopas silmapaistev viiuldaja, kes on viimastel aastatel võitnud auhindu nimekatel rahvusvahelistel konkurssidel. Aavik mängib Eesti Pillifondi ja perekond Sapožnini loal 1610. aasta paiku Itaalias valmistatud Giovanni Paolo Maggini viiulil ja 1930. aastal Prantsusmaal tehtud Victor Fétique’i poognal.
Karolina Žukova on pianist, kes on pühendunud nii soolo- kui ka kammermuusika esitamisele Eestis, Saksamaal ja mujal Euroopas. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi konkurssidel ning täiendab end Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide akadeemias kammermuusika klaveriklassis. Sel sügisel õpib Žukova Viinis.
Plaadi annab välja Pilw Records.