NHK sümfooniaorkester alustab Tallinnast oma Euroopa turneed

Laupäeval, 22. veebruaril annab Tallinnas kontserdi Jaapani NHK sümfooniaorkester peadirigent Paavo Järvi juhatusel, alustades oma seekordsest Euroopa turneed. Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio ning sellest valmib salvestus Jaapani ja Eesti televisioonidele.

NHK sümfooniaorkester on Paavo Järvi juhtimisel oma teisel Euroopa turneel, läbides tänavu üheksat Euroopa linna, sh Londonit, Pariisi, Viini, Amsterdami, Berliini ja Brüsselit. Viiendat aastat NHK sümfooniaorkestri peadirigendina tegutsev Paavo Järvi tunneb siirast heameelt, et saab Euroopa turnee raames orkestriga ka oma kodupubliku ees esineda. „Kuna orkester veedab Tallinnas suisa mitu päeva enne Londonisse edasi reisimist, siis ootan huviga, mis muljed ja kogemused nad meie kultuuriruumist kaasa võtavad,“ ütles ta.

Kontserdil tuleb ettekandele Takemitsu „How Slow the Wind“, Schumanni tšellokontsert a-moll op. 129 ning Bruckneri sümfoonia nr 7 E-duur. „Tegu on ülimalt kõrgeklassilise orkestri, põneva kava ja vapustava tšellisti Sol Gabettaga, nii et usun, et Eesti publik saab suure elamuse osaliseks,“ lisas Järvi.

NHK sümfooniaorkestri ajalugu ulatub 1926. aastasse, oma tänapäevast nime kannab orkester aga alates 1951. aastast, mil hakati kuuluma Jaapani rahvusringhäälingu alla.

Kontsert saab teoks koostöös Jaapani suursaatkonnaga Tallinnas ja agentuuriga Harrison Parrott.