Naissaarel esietendub Georg Friedrich Händeli koomiline kantaat “Ustav süda, sa loodad tühja”

7. juulil esietendub Naissaarel Georg Friedrich Händeli koomiline kantaat “Ustav süda, sa loodad tühja”.

Tegu on muidu suurvormide järgi tuntud Händeli varajase rännakuga Itaalias, mil kahekümnendates helilooja katsetas eri viise, kuidas lauluhääl muusikas mõjule pääseks. Mitmed esitusele tulevad aariad jõuavad siit hiljem tema tuntud ooperitesse. Teose terviklik käsikiri leiti alles 1960. aastal ning see tuleb Eestis esitusele esmakordselt.

“Ustavas südames” astuvad üles kolm tuntud Eesti naislauljat – sopranid Maria Listra ja Arete Teemets ning metsosopran Kadri Tegelmann. Kaunite lauludega ja koomilise sündmustikuga loo on lavale seadnud teatrilavastaja Priit Võigemast. Kaheksaliikmelist orkestrit Nargen Consort juhatab Tõnu Kaljuste, kes samuti astub lavastuses üles jutustajana.

“See lugu oleks nagu Naissaare jaoks kirjutatud – lambad, laul ja suvised suhted, ajalooline sild, mis ühendab Eestit ja Itaaliat, muusikat ja teatrit”, avab Kaljuste Nargenfestivali hooaja viiendat esmaettekannet.

Lavastuse kujunduse on loonud Kairi Mändla ning dramaturgina lööb kaasa Paavo Piik. Etendusi mängitakse 7.-15. juulini ainult viiel korral Omari küünis Naissaarel.