Muusika-aastal stardivad ka “Klassikatähed”

ETV alustab sügisel taas populaarse telekonkursiga „Klassikatähed“. Registreerumine konkursile algab 1.oktoobril ning kestab 1. detsembrini. Esimene saade on eetris 13. märtsil 2016.

„Ootame saatesse osalema säravaid noori klassikalise muusika soliste, kes räägivad eesti keelt ja kes 1. detsembri seisuga on 15 –25-aastased. Tingimuseks on ka see, et nad ei ole varasemalt võitnud konkurssi Klassikatähed või ConBrio,“ rääkis telekonkursi „Klassikatähed“ formaadi üks autor ja produtsent Helen Valkna.

„Nagu juba varasemad aastad on näidanud, on selle konkuris puhul tegemist suurepärase võimalusega noortele muusikutele ennast proovile panna ja nii žüriile, televaatajatele kui ka kontserdisaali publikule meeldejäävaid elamusi pakkuda,“ ütles Eesti Kontserdi produtsent Neeme Punder.

Konkursist osavõtja peab  1. detsembriks esitama elektroonilise ankeedi vormis:

isikuandmed, lühikese esseevormis eluloo, foto, vabalt valitud kava kontserdivooruks (kestus kuni 15 minutit, mis erineb televoorudes mängitavast kavast), videoülesvõtte kestusega 10–15 minutit enda esinemisega (võimalusel laadima YouTube´i või tooma/saatma DVD-l Eesti Kontserti, Estonia pst 4, Tallinn). Video ei tohi olla vanem kui 1 aasta.

Elektroonilisi ankeete saab esitada ETV kodulehel (etv.ee/klassikatahed) alates 1. oktoobrist 2015, ankeetide esitamise lõpptähtaeg on 1. detsember 2015.

Varasemal kahel hooajal on telekonkrusi “Klassikatähed” võitnud: Marcel Johannes Kits (tšello, 2013) ja Katariina Maria Kits (viiul, 2014).

Telekonkurss „Klassikatähed 2016” toimub 2015 aasta detsembrist kuni 2016 aasta aprillini, korraldajad on Eesti Kontsert, Eesti Televisioon ja Klassikaraadio.

Infot telekonkursi „Klassikatähed“ kohta saab ETV kodulehelt etv.ee/klassikatahed ja Facebookist www.facebook.com/klassikatähed

 Marcel ja Katariina