“Ludus Tonalis” ja EMP pakuvad kuue helilooja ühisloomnigus valimvat partituuritorti

Ludus Tonalis vol7(3)Festivali Eesti Muusika Päevad ja kontserdisarja “Ludus Tonalis” koostöös valmib järgmisel nädalal kuue helilooja ühisteos, mille esiettekanne toimub laupäeval, 17. aprillil kell 21 Von Krahlis. Lisaks kuulmismeelele katsetab see kontsert ka maitsmismeeli – traditsioonilise  noodipaberi asemel on seekord interpreetide ees “nooditort”.

Teos sünnib esmaspäeval, 13. aprillil kell 11-17 Tallinnas hotellis Palace. Teose kirjutavad kuus eesti heliloojat nö kettkirjana – igal heliloojal on aega 60 minutit oma idee kirja panna.  “Põnevaks teeb olukorra ka see, et kirjutajate seas on noori heliloojaid kui ka oma ala professionaale:  Marianna Liik, Rasmus Puur, Kirke Karja, Rein Rannap, Üle Krigul ja Timo Steiner. Huvilistel on võimalik jälgida teose valmimist läbi hotelli Palace telerite ja Pärnu mnt poolse akna,” rääkis kontserdisarja “Ludus Tonalis” korraldaja Edmar Tuul. “Teose kirjutamiseks on heliloojatele antud ette kindle koosseis: klarnet, fagott, viiul ja viola. Teose valmimisel rändab see kondiitrite kätte,” lisas ta.

“Ludus Tonalis” on eesti noorte heliloojate kontsertsari, mis toob kord kuus kuulajateni 6-8 helilooja värsket loomingut. Uute teoste (instrumentaal- ja vokaalkoossisudele) esitajateks on nii noored eesti muusikud kui ka professionaalid. Iga kord on heliloojatel väike ülesanne või piirang, millega neil teose kirjutamisel arvestada tuleb. Kontsertsarja eesmärk on anda noortele heliloojatele võimalus oma loomingu kirjutamiseks ning esitamiseks. Samuti on eesmärk anda noortele eesti interpreetidele võimalus uhiuut kammermuusikat esitada tehes koostööd omavanuste heliloojatega.

Eesti suurima nüüdismuusikafestivali “Eesti Muusika Päevad” teemaks on sel korral “Küllus”. Festivalil kõlab ca 30 uudisteost, festivali raames toimub noortefestival mini-EMP, akustikaloengud, ansambel U ja Märt-Matis Lille plaadiestilused, partituurinäitus jpm. Festivali küllusliku kava leiad www.helilooja.ee

Festivali Eesti Muusika Päevad korraldaja on Heliloojate Liit ja festivali kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner. Esimene festival Eesti Muusika Päevad toimus 1979. aastal.