Lossimuusika: Clarinette omnitonique

Pühapäeval, 16. veebruaril kell 17 toimub Kadrioru kunstimuuseumis Lossimuusika kontsert. Esinevad
Toomas Vavilov (klarnet), Sigrid Kuulmann (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Aare Tammesalu (tšello). Kell 16.15 toimub kontserdieelne vestlus, programmi tutvustab muusikateadlane Aare Tool

Kavas:
Iwan Müller. Klarnetikvartett nr 1 B-duur
Bernhard Crusell. Klarnetikvartett nr 1 Es-duur
Wolfgang Amadeus Mozart. Klarnetikvartett B-duur KV 317d

Piletid müügil Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumis. Kontserdipilet kehtib ka muuseumi näitusepääsmena kontserdi toimumise päeval.

Info siit

Lossimuusika” kontserdisarja programm koosneb valdavalt Viini klassikalise koolkonna ja 19. sajandi heliloojate kammermuusika teostest.

Sarja järgmine kontsert „Inspiratsioon“ toimub 23. veebruaril kell 16 Peeter I Majamuuseumis. Esinevad Arvo Leibur (viiul) ja Aare Tammesalu (tšello), kavas Cirri, J.S.Bach, Gliere, Halvorsen. Sari jätkub pühapäeviti kell 17 Kadrioru kunstimuuseumis.

Kadrioru loss on üks kauneimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdipaiku Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele kaugemaltki. Siinne muusika esitamise traditsioon ulatub 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatuks osaks.

Pildil: Toomas Vavilov. Foto Andres Nael

Toomas Vavilov