Londoni Sümfooniaorkester annab kontserdi Riias

25. mail külastab esmakordselt Riiat ja annab Läti Rahvusooperis kontserdi maailmas viie juhtiva sümfooniaorkestri hulka kuuluv Londoni Sümfooniaorkester.  Dirigeerib Daniel Harding. Esitamisele tuleb Franz Schuberti Sümfoonia Nr 8 ja Gustav Mahleri Sümfoonia Nr 1.

Kontsert kuulub Euroopa kultuuripealinn Riia 2014 programmi. Kontserdi piletid hinnaga 30 EUR- 250 EUR on märtsi algusest müügis.

Londoni Sümfooniaorkester on üks juhtivaid sümfooniaorkestreid maailmas. Orkestri peadirigent on Valeri Gergiev ja pea külalisdirigendid Daniel Harding ning Michael Tilson Thomas. Orkester annab aastas kokku ca 140 kontserti, nii Londonis kui maailma eri paigus. Orkestri esimene salvestus ulatub aastasse 1912.

Dirigent Daniel Harding (UK) on ühtlasi Rootsi Raadio Sümfooniaorkestri peadirigent. Ta teeb tihti koostööd selliste orkestritega nagu Dresden Staatskapelle, Viini Filharmoonikud, Berliini Filharmoonikud, Leipzigi “Gewandhaus” Orkester, Royal Concertgebouw Orchestra, “La Scala” Philharmonic Orchestra jpt. Ta on olnud dirigendiks ooperilavastustel Milanos „La Scalas“, Londoni Kuninglikus Ooperimajas ning Salzburgi ja Aix-en-Provance festivalidel.

Lisainfo orkestri ja kontserdi kohta siit

Dirigent Daniel Harding räägib oma kontserdipäevast:
https://www.youtube.com/watch?v=PAyMN4jH5TM

Conductor-Daniel-Harding