Lilian Langsepp räägib unikaalsest ajaloolisest harfist

16. juulil tehakse Saaremaal ajalugu, kui kell 21 algab Loona mõisas Saaremaal heategevuslik kontserdisari „Eesti mõisad 2014″ – koos barokkansambliga Corelli Consort astub üles Lilian Langsepp, kes musitseerib arvatavasti Loona mõisast pärineval unikaalsel ajaloolisel harfil. Lisaks Loona mõisale toimuvad kontserdid ka Raikküla, Õisu ja Kukruse mõisates. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Sari toetab TÜ Kliinikumi Lastefondi raske puudega laste hoiukodu rajamist Ida-Virumaale.

Unikaalne pill, mis koos äsja Austria kontserdireisilt naasnud barokkansambliga Corelli Consort mõisates hakkab helisema, on täiesti ainulaadne nähtus. Teadaolevalt ainus leid Maarjamaa pinnal, ajalooline 19. sajandi harf, mis pärineb arvatavalt Loona mõisast Saaremaalt. Info sellest jõudis Corelli kunstilise juhi Mail Sildoseni juba 7-8 aastat tagasi ühe vanaproua telefonikõnest, edasi on läinud kõik nagu seiklusjutus. Kuni tänaseks imekauni välimuse saanud ja täielikult restaureeritud suurepäraste kõlaomadustega pillini!

Sellise huvitava leiu tõttu on sarja avakontsert 16. juulil kell 21 just Loona mõisas koostöös Mustjala Festivaliga.

Harfi on ajaloolistele harfidele spetsialiseerunud Lilian Langsepa initsiatiivil restaureerinud Eesti meister Roland Suits, uued metallist detailid on valmistanud Ahti Tsopp ning keelestuse on välja töötanud tunnustatud Šveitsi harfimeister ja -restauraator Beat Wolf.