Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkestri „Saabumissümfoonia“ kontserttuur algab Pärnumaalt

Foto: Kaupo Kikkas

Tallinna Kammerorkester alustab koos dirigent Tõnu Kaljsutega suvist kontserttuuri Eestimaal. „Saabumissümfoonia“ tuleb esitamisele kümnes kirikus. Esimesed kontserdid toimuvad 17. juulil kell 19 Tori kirikus 18. juulil kell 12 Lihula Eliisabeti kirikus.

Kontserdil põimuvad Joseph Haydni ja Arvo Pärdi looming – Haydni sümfoonia nr 45 ehk “Lahkumissümfoonia” ja Arvo Pärdi teosed “Peegel peeglis”, “Orient & Occident”, “Mein Weg”, “Trisagion” ja „Ukuaru valss“.

Haydni sümfooniat mängimist alustatakse vastupidiselt traditsioonile viimasest Adagiost. Mängijad ei lahku lavalt, vaid saabuvad. Selleks puhuks kohandas Tõnu Kaljuste ettekande tänasesse olukorda, kus muusikud hakkavad üle maailma lavadele tagasi tulema.

Eriolukorra ajal pidid muusikud oma kontserdid ära jätma, kuid raadio ja televisioon tõid huvilisteni palju varasemaid salvestusi. Tallinna Kammerorkestri Pariisi kontsert, kus koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga esitati Arvo Pärdi loomingut, oli Mezzo HD kanali eetris üle kümne korra ja kogus hulgaliselt vaatajaid.

Suvine turnee tähistab ühtlasi helilooja Arvo Pärdi 85. sünnipäeva.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. “Saabumissümfoonia” kontserttuuril teevad kaasa solistid Leho Karin (tšellol) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaveril).

„Saabumissümfoonia“ kontserdid toimuvad:

  • 17. juulil kell 19 Tori Kirikus
  • 18. juulil kell 12 Lihula Eliisabeti Kirikus
  • 18. juulil kell 19 Hageri Lambertuse Kirikus
  • 20. juulil kell 19 Kambja Kirikus
  • 21. juulil kell 19 Otepää Maarja Kirikus
  • 22. juulil kell 19 Arvo Pärdi Keskuses
  • 13. augustil kell 19 Paide Kirikus
  • 14. augustil kell 19 Kuressaare Laurentiuse Kirikus
  • 15. augustil kell 12 Rakvere Kolmainu Kirikus
  • 15. augustil kell 19 Tallinna Jaani Kirikus

Kontserdipiletid on saadaval PiIetilevist, kohapeal toimub piletimüük vabade kohtade olemasolul. Saadaval on sooduspiletid õpilastele, pensionäridele ning soodsamalt 2- ja 5-inimese piletid, kus koos võivad istuda ühe leibkonna inimesed ja ei pea järgima 2+2 reeglit.

Eriolukorra järgselt hoolime igaühe tervisest ja järgitakse kõiki 2+2 reegleid ja hügieeninõudeid ning ootame seda ka oma külastajatelt. Kontserdile tulles soovitab korraldaja valida endale istekohad, hoides võõrastega 2-meetrist vahet. Uksed avatakse 30 minutit enne kontserdi algust.