Leho Karin kõneleb Stockhauseni projektist

YXUS Ensemble alustab sarja “Stockhausen!” 20.–21. sajandi ühe erakordsema helilooja-visionääri Karlheinz Stockhauseni loomingust. 29. oktoobri õhtul tuleb Teater NO99 kammersaalis Eesti esiettekandele Stockhauseni „Herbstmusik” (Sügismuusika, 1974).

Esitavad Lauri Kaldoja, Leho Karin, Toomas Vavilov ja Karin Sarv. Lavastaja on Anne Türnpu.

“Herbstmusik” tuuakse lavale YXUS Ensemble’i, Eesti Kontserdi, Teater NO99 ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli koostöös.

Maailmakuulsa helilooja Karlheinz Stockhauseni 1974. aastal valminud teost „Herbstmusik“ – „Sügismuusika“ on varem esitatud vaid valmimisaastal,  mil helilooja osales ise teose ettekandel. Leho Karin Yxus Ensemble´ist sõnab, et toona võis seda näha Bremenis, „La Rochelle’is“ ja Darmstadtis. Nii et peaaegu 40 aastat ei ole seda mängitud. “Meist, muusikainimestest, ei ole keegi varem sellises teatritükis osalenud. Anne Türnpu juhtimisel oleme nüüd proove teinud. Teose ideeks on tuua kontserdisaali  kaduma läinud hääli või kaduma hakkavaid hääli. Võib-olla tollal, 1974. aastal veel kusagil peksti reht, kuigi ma eriti ei usu seda. Lisaks veel käsitöö hääled, lehtede krabin, okste murdmine.”