Kristjan Randalul tuleb tegus rahvusvaheline suvi

Pianisti ja heliloojat Kristjan Randalu ootab ees töine loominguline suvi Euroopas, kus ta annab kontserte nii maailma tuntumatel jazzfestivalidel kui ka mainekates klubides Tuneesia oudi-virtuoosi Dhafer Youssefi grupiga, samuti duoga Janke-Randalu ning uue kvartetiga, mida juhib norra üks väljapaistvamaid jazzsaksofoniste Trygve Seim.

25. juunil rõõmustab Randalu Leipzigis toimuva MDR Midsummer Festivali publikut, esitledes koos Siiri Sisaski ja MDR sümfooniaorkestri kvartetiga kava „Lingua mea“. Juba homme jagab ta samal festivalil soolokavaga lava viiuldaja Tiit Kikasega. Leipzigis kuuleb Randalut ka 1. juulil, mil ta astub üles Kristjan Järvi kureeritud kavas MDR sümfooniaorkestrile ja solistidele pealkirjaga „Celtic Block Party“. Orkestriga ühendavad jõud ja oma muusikamaailma teiste seas beatboxija Bellatrix, dj Mr Switch ja räppar Gene Pritsker.

Dhafer Youssefi grupiga viiakse 2013. aastal ilmunud ja ülimenukaks osutunud plaadi „Birds Requiem“ kava kümnete tuhandete kuulajateni Euroopa jazzisuve tippsündmustele nagu Jazz A Vienne (29.06), Festival des Suds (17.07), Jazz in Marciac (6.08), Les Escales Festival (08.08), Jazz En Baie (11.08) Prantsusmaal, Montreux Jazz Festival (18.07) Šveitsis, Ystadi jazzifestival (01.08) Rootsis. Lisaks esinetakse Iirimaal Sligos (21.07), Jordaanias Ammanis (03.08) ja Itaalias Umbria folkfestivalil (18.08).

Pikemalt peatub Kristjan Randalu Norras, kus ta annab Dhafer Youssefiga kontserdi Mossis (14.08) ja Oslos (15.08) ning veel ühe kontserdi Oslos, sedapuhku kuulaja jaoks uue koosseisuga. Nimelt 13. augustil esineb Randalu kohaliku saksofonisti Trygve Seimi kvartetiga Norra ühes väärikamas kontserdipaigas Oslos Nasjonal Jazzzcene Victoria klubis. Oslo jazzifestivali raames toimuv kontsert toob Seimile ja Randalule lisaks lavale norra kontrabassivirtuoosi Mats Eilertseni ja soome trummari Markku Ounaskari. Sama koosseisuga esinetakse Peperoncino jazzifestivalil Calabrias, Itaalias ka 24. juulil.

Kauaaegse sõbra ja löökpillimängija Bodek Jankega annab Randalu suvel kolm kontserti Saksamaal. Ees ootavad München, Köln ja Karlsruhe linna 300. sünnipäeva pidustused.

randalu_metsla