Kristjan Järvi dirigeerib Saksamaal ja Hiinas

Laupäeval, 14. detsembril seisab Kristjan Järvi oma Leipzigis asuva MDR (Kesk-Saksa Raadio) Sümfooniaorkestri ees Gewandhausis. Kavas on Leonard Bernsteini Sümfoonia nr 2 „The Age of Anxiety“ klaverile ja orkestrile ning Wynton Marsalise „Swing Symphony“. Solist Wayne Marshall.  Tegemist on põneva ja tavapäratu programmiga.

16. detsembril on Kristjan Järvi  aga juba Hiinas Pekingis, juhatades Rahvusliku Esituskunstide Keskuse (NPAC) sümfooniaorkestri ees noorte heliloojate uusloomingu programmi. NPAC on viimastel aegadel koostööd teinud väga nimekate Euroopa heliloojatega ja samas korraldab regulaarselt kompositsioonikonkursse ning -töötubasid ka oma noortele talentidele.

Detsembri alguses juhatas Kristjan Järvi kahel kontserdil oma vanema venna Paavo Järvi käe all tegutsevat Orchestre de Paris’d suurte traditsioonidega kontserdimajas Salle Pleyel’is. Detsembrikuu teisel pühapäeval andis ta aga kontserdi oma Gstaadi Festivaliorkestriga, kes resideerib Šveitsi Alpide kaunis mägiorus.

Kristjan Järvi on noorteorkestri Baltic Youth Philharmonic kunstiline juht ja selle asutaja, MDR Sümfooniaorkestri kunstiline juht ja peadirigent, Gstaadi Festivaliorkestri kunstiline juht (2013. aasta algusest) ja Baseli Kammerorkestri kunstiline nõustaja.

Kristjan-with-Simonyan_2011