Kooriühing jagab aastakontserdil preemiaid

Laupäeval, 25. jaanuaril kell 15 toimub Tallinnas Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastakontsert „Päikese poole“ ja aastapreemiate üleandmine.

2013. aasta koorivaldkonna parimad tehakse teatavaks 13 kategoorias – aasta koor, puhkpilliorkester, dirigent, orkestridirigent, noor dirigent, dirigent-muusikaõpetaja, aasta toetaja, korraldaja, aasta kooriplaat, koorihelilooja, tegu, koostööpreemia ja üksmeelepreemia. Nominente on kokku 87.

Kooriühingu esimehe ja kontserdi kunstilise juhi Raul Talmari sõnul on kultuuri võrreldud püramiidiga, mille tipu kõrgus sõltub aluse suurusest. „Kooriühingu aastakontserdil tunnustatakse neid, kes koori- ja orkestrimuusika püramiidi tipus möödunud aastal silma paistsid,“ sõnas Talmar. Lisaks Kooriühingu aastapreemiatele saavad kultuuriministeeriumi tänukirjad need dirigendid, kes on aasta jooksul saavutanud kõrgeid kohti vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Samuti antakse üle Gustav Ernesaksa, Uno Järvela ja Heino Kaljuste fondi preemiad.

Kontserdil esinevad kammerkoor Collegium Musicale (dirigent Endrik Üksvärav), kammernaiskoor Sireen (dirigendid Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk), Saaremaa Meeskoor SÜM (dirigendid Mari Ausmees ja Ester Soe), segakoor Noorus (dirigent Maarja Helstein), Tartu Noortekoor (dirigendid Riho ja Kadri Leppoja), Vanalinna Muusikamaja mudilaskoor (dirigent Maret Alango) ja Big Band Tartu (juhendaja Lirike Langeler). Kontserti juhivad Pirjo Püvi ja Raul Talmar, lavastab Tanel Jonas.

Piletid hinnaga 7 ja 5 eurot on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades. Toetavad Kultuurkapital, Tallinna linn Kultuuriministeerium ja ERR.

Kontserdist teeb ülekande Tallinna Televisioon, salvestab Klassikaraadio.

1012051_730420770309130_1094827225_n