Kontserdisarja “Kammermuusikud linnas” sügishooaja teine kontsert

Teisipäeval, 20. oktoobril kell 17.30 annab Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis kontserdi pianist Kadri-Ann Sumera. Kontsert kannab pealkirja „Tubin 110. Sumera 65”.

Kavas: Bach, Brahms, Chopin, Saar, Sumera, Tubin

Kontsert on pühendatud kahe eesti muusika suurkuju sünniaastapäevadele, aga kavas kõlavad ka teiste heliloojate teosed. Kuigi romantism tähistab üht konkreetset perioodi kunstide ajaloos, on selle kontserdi mitmest sajandist kokku pandud kava läbinisti romantiline. Teoste helikeel on kas paatoslik, suurejooneline ja orkestraalne või siis vastupidi, unelev ning detaili ilu jäädvustav.

Kadri-Ann Sumera
 on üks Eesti mitmekülgsemaid pianiste, kes on tegev nii solisti, kammermuusiku kui ka lauljate kontsertmeistrina ning kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäevani. Ta on saavutanud tunnustust mitmel rahvuslikul ja rahvusvahelisel konkursil ning teinud lindistusi Eesti Raadiole ning Antes Editionile. Alates 2007. a töötab ta pedagoogina H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, aastatel 2015-2016 ka Darmstadti muusikakõrgkoolis (Akademie für Tonkunst) Saksamaal.

Sissepääs kontserdile on tasuta.

Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.

Kadri-Ann Sumera