Kontserdisari “Eesti mõisad 2015” toob kuulajateni Rein Rannapi Klavessiinikontserdi

23. juulil kell 18 algab Kõue mõisast heategevuslik kontserdisari “Eesti mõisad 2015”. Esmakordselt toimub selle pika ajalooga kontserdisarjas Eesti kaasaegse muusika esitlus – esiettekande saab Rein Rannapi Klavessiinikontsert, mille esitab Eesti väljapaistvamaid klavessiniste Imbi Tarum koos ajastu pillidel musitseeriva barokkansambliga Corelli Consort. Vaheajal tutvustab kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa iga mõisa arhitektuuri, ajalugu ja väärikaid suguvõsasid.

Kontserdid toimuvad 23.-26. juulil Kõue, Moe, Esna ja Rogosi mõisates. Igasuvine menusündmus „Eesti mõisad“ on alates 1999. aastast tutvustanud 67 mõisa üle Eesti. Muusikale annab lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide auväärsesse seltskonda ja toetada Rogosi mõisakooli pillifondi.

Corelli Music on üks tuntumaid heategevusega tegelevaid kontserdikorraldajaid. Selle suve toetatav mõis-lasteasutus sarjas “Eesti mõisad 2015” on väike Rogosi mõisakool Võrumaal, mille õpilaste pillifondi saavad toetada kõigil neljal sarja kontserdil publikuna osalevad hea tahtega inimesed ja metseenid. Igal kontserdil on avatud annetuskastid ja toimuvad heategevusmüügid. Lõppkontsert Rogosi mõisas 26. juulil kell 16 on piletiteta, sissepääs vaba annetusega pillifondi. Maikuus toimunud suurel heategevuskontserdil Tallinna Issanda Muutmise peakirikus sai pillifond juba alguse, kui koguti annetustena toetust nii mõisakoolile kui  ka kogudusele ja muusikute välisreisiks.

Rogosi mõisas asuval koolil on 150 aasta vanune väärikas ajalugu. Paikkonnas on muusikalist haridust ajast aega kõrgelt hinnatud. Lisaks tugevale muusikaõpetusele põhikoolis omandab märkimisväärne hulk õpilasi pillimänguoskusi Võru Muusikakoolis. Pillifondi abiga on plaanis osta kitarre ja Orffi instrumente – rütmipille, ksülofone, kellamänge jne. Need on pillid, millest lapsed huvituvad, mille õppimine on kõikidele huvilistele jõukohane ning millega lapsed saaksid mängides arendada nii koosmängurõõmu kui ka hingeharidust. Kooli muusikaõpetaja Elise Võsu: „Rogosi mõisakooli pillifondi täiendamine aitab meie lastel igati oma muusikaannet edasi arendada ja rakendada. Õpilastel on soov kitarrimängu õppida ja osata sellega lihtsaid laule saata. Paljudele lauludele on laulikutes lisatud plaat- ja rütmipillide saade, mida õpilastel on huvi mängida. Niisiis, kitarride ja plaatpillide (ksülofonid, kellamängud jms) puudumine piirab meie võimalusi. Oleme tänulikud toetajatele, kes aitavad meie unistustel täituda ja laste näod särama panna!“.

KONTSERDID:

N, 23. juuli 2015 kell 18 Kõue mõis (Kose kihelkond, Harjumaa)

R, 24. juuli 2015 kell 18 Moe mõis (Ambla kihelkond, Lääne-Virumaa)

L, 25. juuli 2015 kell 18 Esna mõis (Peetri kihelkond, Järvamaa)

P, 26. juuli 2015 kell 16 Rogosi mõis (Rõuge kihelkond, Võrumaa)

Fotol: Imbi Tarum

Imbi Tarum