Konkursi „Noor helilooja 2016“ finaali jõudis üheksa teost

Nädalavahetusel valis heliloomingu konkursi “Noor helilooja 2016” žürii 18 kandidaadist üheksa noort heliloojat, kelle teos pääses konkursi lõppvooru, mis toimub 10. aprillil kell 12.00 Eesti Heliloojate Liidu majas Lauteri tn 7C.

Teist korda toimuva konkursi algataja on Loomelabor koostöös Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Muusikafondiga. See on mõeldud noortele vanuses 12-23 aastat, andes neile võimaluse tutvustada oma esimesi teoseid ning saada professionaalset tagasisidet žüriilt, kuhu tänavu kuuluvad heliloojad Märt-Matis Lill, Olav Ehala ja Timo Steiner. Võitja selgitatakse Eesti Muusika Päevade raames toimuval kontserdil.

„Kui eelmisel aastal oli populaarseks pilliks akordion, siis tänavu on meeldiv näha suurema hulga elektrooniliste elementide lisandumist teostesse. Finaalkontsert tõotab tulla põnev,“ kirjeldab konkursi projektijuht Ove-Kuth Kadak finalistide teoseid.

Konkursi “Noor helilooja 2016” finaali pääsesid:

  1. „Kui oleksin jõgi“, autor Marta-Liisa Talvet, H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, koosseis kitarr
  2. „8“, autor Richard Mägar, Tallinna Muusikakeskkool, koosseis tšello
  3. „Pöialpoiss“, autor Maris Pihlap, Vanalinna Hariduskolleegium, koosseis kannel, viiul, tšello
  4. „self-destruction“, autor Gerta Raidma, H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, koosseis vioola, elektroonika
  5. „Tuulekellad“, autor Adena Anton, H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, koosseis kellamäng, löökpillid
  6. „Sõnum Maalt“, autor Martin Kirsiste, Tallinna Muusikakeskkool, koosseis fonogramm
  7. „Ilma“, autor Karl Tipp, G. Otsa nim. Tallinna Muusikakool, koosseis hääl, akordion, elektroonika
  8. “Vool”, autor Algis Pauljukaitis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, koosseis flööt, elektroonika
  9. „Võrad koovad õhku võrke“, autor Karl Joosep Pihel, H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, koosseis klarnet, vioola, marimba

Konkursi temaatika ühtis Eesti Muusika Päevade juhtmotiiviga “Roheline heli?”. „Roheline on elu, uuenemise, looduse ja energia värv. Roheline heli – meie keskkonna ja meie planeedi helid, meid ümbritsevate asjade ja inimeste helid, meie elu heli täna, homme ja aastate pärast, selle ümber mõtisklemegi 2016. aasta Eesti Muusika Päevadel,“ räägib festivali kunstiline juht Helena Tulve.

“Noor helilooja 2015” võitis G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilane Kristel Kolkanen palaga “Kuma”, mis on kirjutatud saksofonile ja akordionile. Ühe auhinnana pälvis laureaat võimaluse kirjutada teos tänavuse Eesti Muusika Päevade festivali programmis esinevale nüüdismuusika ansamblile Una Corda. Kristel Kolkaneni uudisteos kõlab Eesti Muusika Päevadel 7. aprillil kell 19.00 Tallinna kunstihoones.

Konkursi koostööpartnerid ja toetajad on Loomelabor, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusikafond, festival Eesti Muusika Päevad, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, EV Kultuuriministeerium.

Fotol Kristel Kolkanen, “Noor helilooja 2015” konkursi võitja, foto autor Madli-Liis Parts

kristelkolkanen