“Klassikatähed 2014” võitja on viiuldaja Katariina Maria Kits

ETV telekonkursi „Klassikatähed 2014“ võitis 18-aastane viiuldaja Katariina Maria Kits, kes kogus publikuhääletusel ülekaaluka hulga hääli. Kokku oli saates helistajaid üle 10 0000. Finalistide gala-kontsert toimub kolmapäeval, 16. aprillil kell 18 Estonia kontserdisaalis.

Finaalsaate žürii külalisliige viiuldaja, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister Arvo Leibur: „Ma olen tulemusega rahul. Imetlen Katariina Maria oskust viiulile nii mitmekülgselt läheneda ja seda nii noores eas. Võib õnnelik olla, et meil on selliseid andeid.“

„Olin üsna kindel, et võidab keegi teine. Kui öeldi minu nimi, siis olin väga üllatunud,“ ütles „Klassikatähed 2014“ võitja Katariina Maria Kits. „Sain sellest saatest kaasa esinemiskogemust ja enesekindlust. Tänan kõiki, kes mind toetasid ja minu poolt hääletasid.“

Auhinnaks võitjale on 2000 eurot Eesti Kontserdilt ja võimalus kasutada salvestuseks Estonia kontserdisaali või vähemalt viis kontsertesinemist järgmisel Eesti Kontserdi hooajal. Oma lemmikuid premeerivad ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Klassikaraadio, Vaasa linnaorkester (Soome) ja grupp helifirmasid, kes annavad lisapreemia osalejale, kes nende arvates põhjendamatult vara saatest välja kukku. Preemiad antakse üle 16. aprillil toimuval gala-kontserdil.

Finaalis tuli igal võistlejal esitada kolm erinevat kuni 3-minutilist pala: tantsuline, programmiline ning pala, mis võistleja anded kõige paremini esile toob.. Lõplik paremusjärjestus selgus žürii ja televaatajate häälte liitmisel.

Telekonkurss „Klassikatähed 2014“ koosnes kokku kuuest televooru otsesaatest pühapäeviti kell 18.40 ETVs ja 26. märtsil Estonia kontserdisaalis toimunud kontserdivoorust. Konkursi lõpetab 16. aprillil Estonia kontserdisaalis toimuv finalistide galakontsert. Žürii püsiliikmed olid pedagoog ja tšellist Mart Laas (ühtlasi eelmisel aastal võitnud Marcel Johannes Kitse õpetaja) ja Rein Rannap.

Veebilehelt klassikatähed.err.ee saab infot nii telekonkursi kui osalejate kohta, samuti saab sealt järelvaadata kõikides saadetes kõlanud esitusi. Kätt sündmuste pulsil hoiab ka saate Facebooki leht: www.facebook.com/klassikatahed

Saatejuht on Marko Reikop. Formaadi autorid on Timo Steiner ja Helen Valkna. Otsesaate režissöör Ülle Õun, produtsent Helen Valkna.

Saade valmib ETV, Eesti Kontserdi ja Klassikaraadio koostöös.
Katariina Maria Kits_Foto Kirstel Üksvärav