Kammerkoor Voces Musicales esineb Brüsselis galakontserdil

Kammerkoor Voces Musicales osaleb 5.–9. novembrini Brüsselis mastaapses muusikaprojektis “1000 Voices For Peace”, millega meenutatakse 100 aasta möödumist Esimese maailmasõja algusest. Projekti raames toimuvad kontserdid ja töötoad üle terve Belgia ning muusikalise maratoni lõpetab galakontsert 9. novembril maailmas suuruselt viiendas kirikus Nationale Basiliek van het Heilig Hart te Koekelberg.

“1000 Voices For Peace” on muusikaprojekt, mis ühendab lauljaid üle terve maailma. 5.–9. novembrini toimub Belgias 18 kontserti, kus esineb kokku 39 koori ja 1000 lauljat Suurbritanniast, Taist, Ungarist, Austraaliast, Hollandist, Saksamaalt, Horvaatiast, Kanadast, Maltalt, Iirimaalt, Slovakkiast, Poolast, Taanist, Lätist ja Eestist.  Projekti eesmärk on rõhutada muusika ühendavat ja ülendavat jõudu, mis ei hooli rahvustest, riigipiiridest ega rahvusvahelisest poliitikast, ning tuletada kogu maailmale meelde rahu ja üksmeele olulisust. 
9. novembril toimuval galakontserdil on koos Brüsseli Filharmooniaorkestriga laval kõik projektis osalevat 1000 koorilauljat. Kontserdi dirigent on Andres MustonenEsitamisele tulevad Tan Duni, Ola Gjeilo, Sofia Gubaidulina ja André Devaere’i teosed. Muuhulgas kõlab kaasaja tunnustatuima Poola helilooja Krzysztof Penderecki (s. 1933) teose “Dies illa” maailma esmaettekanne, mis on pühendatud Esimeses maailmasõjas hukkunutele ja mille põhisõnum on lootus. Teose kannavad ette kolm solisti Agnieszka Rehlis, Johanna Rusanen ja Nikolay Didenko koos Brüsseli Filharmooniaorkestri ning kõikide osalevate kooridega.
Aastal 1999 Risto Joosti poolt peamiselt muusikaakadeemia üliõpilastest kokku pandud kammerkoorist Voces Musicales on 15 aastaga kujunenud professionaalse suunitlusega kollektiiv, mis tutvustab järjekindlalt publikule teoseid, mis oma raskusastme tõttu paljude teiste Eesti kooride kavadest välja jäävad: orkestriga suurvormid (Bachi passioonid ja Missa h-moll, Händeli oratooriumid), a cappella suurvormid (Victoria responsooriumid, Tallise lamentatsioonid, Pärdi “Passio”), tehniliselt keerukamad nüüdisteosed (Tulve, Tulev, Seppar jt). Erilisel kohal koori repertuaaris on Arvo Pärdi looming.
Voces_Musicales2014_ilma_dirigendita