Kadrioru kunstimuuseum saab uue klaveri

Pühapäeval, 22. oktoobril kell 17.00 toimub Kadrioru kunstimuuseumis „Lossimuusika“ kontserdisarja raames uue klaveri esitlus. Esitluskontserdil toovad uue klaveri erinevaid võimalusi esile kaks silmapaistvat Eesti pianisti Irina Zahharenkova ja Holger Marjamaa.

Seoses Kadrioru 300. juubeliga saab Kadrioru kunstimuuseum uue klaveri. Uus Estonia klaver on eelmisest märkimisväärselt suurem ning pakub rikkalikumat helipaletti ja suuremaid väljendusvõimalusi artistidele. Klaver valmis selle aasta kevad-suvel ning on seni Kadrioru lossi peasaalis seisnud ruumi kliimaga harjumiseks. Pianist ja helilooja Tõnu Naissoo iseloomustab uut klaverit sõnadega: „Väga õnnestunud pill, meistriteos.“

Irina Zahharenkova on oma põlvkonna üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad rahvusvahelistelt konkurssidelt, nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), George Enescu konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002), pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu.

Praegu New Yorgis õpinguid jätkav särav noor džässpianist Holger Marjamaa valiti hiljuti osalema Ameerika Ühendriikides toimuvale rahvusvahelisele pianistide konkursile Thelonious Monk Institute of Jazz.

Esitluskontserdile järgnevad hooaja jooksul veel mitmed „Lossimuusika“ klaverikontserdid, kus uue instrumendi võimalusi avavad muusikud Eestist ja mujalt maailmast. Neist esimene toimub juba nädal hiljem, 29. oktoobril, mil Kadriorus esineb silmapaistev USA-s töötav Türgi pianist Zeynep Üçbaşaran.