Kadri-Ann Sumera soolokontserdil kõlab kolme eri sajandi sakslase muusika

Neljapäeval, 6. märtsil kell 19 saab Tallinnas Mustpeade majas nautida Kadri-Ann Sumera soolokontserti (klaver). Kontsertkavas on kõrvutatud kolme eri sajandi sakslase muusikat. Kõigi nende helikeel paistab silma erilise koostööoskuse, peene läbitöötatuse ja maitsekuse poolest. Samuti on kõik kasutanud traditsioonilisi vorme, mida on ometi väga isikupäraselt käsitletud.

12. märtsil toimub Kadri-Ann Sumera soolokontsert Viljandis ja 20. märtsil Tartu Ülikooli Aulas

Kava:
J.S.Bach – Prantsuse süit nr. 4 Es-duur
A.Schönberg – Süit op. 25
J. Brahms – Variatsioonid ja fuuga Händeli teemale op. 24

Kadri-Ann Sumera on õppinud klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. M. Bürger, Ü. Sisa, M. Pakri), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. P. Lassmann, diplom cum laude) ning Kölni Muusikakõrgkoolis (prof. A. Valdma), kust sai novembris 2004 magistridiplomi (Konzertexamen). Oli aastatel 2000/01 DAAD (Deutsche Akademische Austauschdienst) stipendiaat. 2004/05 oli Sumera Ensemble Modern`i stipendiaat Frankfurdis.
Sumera on saavutanud tunnustust mitmetel konkurssidel, näit. II preemia TV-konkursil „Alternatiiv“ (Riia, 1997), eripreemia EPTA rahvusvahelisel pianistide konkursil Zagrebis (2003), diplom ja eripreemia Eesti pianistide konkursilt (1994 ja 2002). Sumera on esinenud mitmetel festivalidel, näit. „Arvo Pärt in NRW“, „Sommerakademie in Bad Sobernheim“, „Quantensprünge”, (Saksamaa), Klaver06, NYYD, Eesti Muusika Päevad, Tartu Noorte Heliloojate Festival (Eesti) jne. On teinud lindistusi Eesti Raadiole ning Antes Editionile. Olulisel kohal on ka tihe koostöö mitmete tänapäeva heliloojatega, näit. N. Gilbert (Kanada), S. Rohloff (Saksamaa), M.-M. Lill (Eesti).

Kadri-Ann Sumera on aktiivne ja nõutud solist ning kammermuusik nii kodu- kui välismaal. Korduvalt esinenud solistina koos Dresden Sinfonietta ja dirigent Milko Kersteniga, aga samuti Pärnu Linnaorkestri ja dir. Risto Joostiga (Märt-Matis Lille Klaverikontserdi esiettekanne), Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ning dir. Arvo Volmeriga jt. orkestritega.
Alates sügisest 2004 Eesti Interpreetide Liidu liige, 2006. ja 2007. aasta Interpreetide Liidu stipendiaat ning olnud ka Interpreetide Liidu juhatuses. Alates sügisest 2007 töötab Tartus Heino Elleri nimelises muusikakoolis ja tegutseb ka Klassikaraadio saatejuhina. Lisaks pedagoogilisele ning kontserttegevusele on ka koolikontserte korraldava MTÜ Muusikasõprade Seltsi üks eestvedajatest.

Kadri-Ann Sumera