Juuli algus toob uue muusikafestivali

2.-3. juulini toimuv suvefestival Klassika on Moes toob Tapa vallas asuva Moe Muuseumi ja Külastuskeskuse territooriumile esmakordselt klassikalise muusika. 

Suviselt kergeid klassikasõõme pakkuvale festivalile on oodatud kõik, nii noored kui hingelt noored, klassikalise muusikaga tuttavad aga ka need kel varasemalt muusikaga kokkupuude vähene. Kahel päeval saab ajaloolises Moe peenviinavabrikus paiknevas külastuskeskuses nautida barokkmuusika hõrke helisid, kuldset Viini klassikat, impressionistlikku kõlavärvide mängu ning vene romantilist muusikat. Festival pakub eraldi programmi peredele ja ka pere kõige väiksematele.

Klassika on Moes esimene päev viib muusikalisele rännakule läbi Euroopa. Avakontserdil kõlavad teosed on loodud, pea samaaegselt Moe õlleköögi rajamisega, 17. sajandil ning neid esitatakse ajastu pillidel. Päeva teisel kontserdil saab kuulata prantsuse helimeistrite mahedaid impressionistlikke kõlavärve. Festivali avapäeva lõpetavad Viini 18. sajandi klassikalise muusika koolkonna kerged suvised teosed.
Pühapäev algab moeka pereklassikaga väikestele ja suurtele. Kontserdil kõige pisemale, esitatakse klassikalise muusika teoseid, mis sobivad nii esmakordseks kontserdi elamuseks lastele aga ka meeleolukaks nautimiseks palaval suvepäeval täiskasvanutele. Lisaks saavad külastajad tutvust teha klassikalise muusika instrumentidega. Päeva teine kogupere kontsert pakub kuulamiseks muinasjutulisi klaveriteoseid. Festivali lõpetab sume suveõhtu klassika – kvartett inglissarvele, viiulile, vioolale ning tšellole ning klarnetikvartett. Festivali päevadel pakub külastajatele suupoolist Moe Krog, avatud on Moe vabrikupood ning toimuvad giidituurid Moe muuseumis. Klassika on Moes täpsem ajakava leitav Interpreetide Liidu kodulehelt.

Kahe päeva jooksul astuvad festivalil üles Eesti Interpreetide Liidu liikmed Ingely Laiv-Järvi, Marten Altrov, Reinut Tepp, Kaija Lukas, Egert Leinsaar, Sandra Klimaitė, Johanna Vahermägi, Theodor Sink, Henry-David Varema, Villu Vihermäe,  Auli Teppo, Jakob Teppo, Peep Lassmann ja Johan Randvere.

Esmakordselt toimuv muusikafestival Klassika on Moes toimub Eesti Interpreetide Kontserdid, Moe Muuseumi ja Külastuskeskuse ja Tapa Kultuurikeskuse koostöös.

Piletid saadaval Piletilevis ja tund enne algust kohapealt.