Juubelikontsert Andres Uibo 60!

Laupäeval, 16. aprillil kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis Andres Uibo 60 juubelikontsert. Laval on kammerkoor Collegium Musicale, orkester Klaaspärlimäng Sinfonietta, dirigent Darrel Ang (Singapur/Prantsusmaa), Orthodox Singers, dirigent Valeri Petrov, Mari-Liis Uibo (viiul), Ka Bo Chan (kontratenor) ja juubilar Andres Uibo ise (orel).

Kavas:
Dietrich Buxtehude. “Te Deum”
Andres Uibo (orel)

Andres Uibo. “Antifoonid”, “Sinu kuningriik”, “Meie Isa”
Ortodox Singers, dirigent Valei Petrov

Johann Sebastian Bach. Passacaglia ja fuuga c-moll BWV 582
Andres Uibo (orel)

Andres Uibo. „Ave Maria“ häälele, segakoorile ja kellpilliorkestrile
Ka Bo Chan (kontratenor), kammerkoor Collegium Musicale, Klaaspärlimäng Sinfonietta.
Dirigent Darre Ang (Singapur/Prantsusmaa).

Andres Uibo. Viiulikontsert
Mari-Liis Uibo (viiul), kammerkoor Collegium Musicale, Klaaspärlimäng Sinfonietta.
Dirigent Darrel Ang (Singapur/Prantsusmaa).

Andres Uibo lõpetas 1981. aastal Tallinna Konservatooriumi oreli (prof Hugo Lepnurm) ja koorijuhtimise (prof Lembit Verlin) erialal ning täiendas end Lübecki linnavalitsuse stipendiaadina Lübecki Kõrgemas Muusikakoolis prof Hans Gebhardi juures. 1980. aastast on Andres Uibo regulaarselt esinenud soolokontsertidega Eestis, Lätis, Leedus, peaaegu kõigis endise NSV Liidu orelilinnades, Euroopa riikides ning Iisraelis ja Jaapanis.

Ta on 1987. aastast Eestis toimuva Tallinna rahvusvahelise orelifestivali algataja ja kunstiline juht ning Suure-Jaani muusikafestivali kunstiline juht. Suurt tööd teeb Andres Uibo eesti muusika propageerimisel nii kodu- kui ka välismaal ning tema sulest on ilmunud raamat “Eesti orelid”.

Heliloojana on tema teosed kõlanud paljudel suurtel ja nimekatel festivalidel Euroopas, Venemaal, Ameerikas, Jaapanis, Austraalias ja Iisraelis. Andres Uibo on pälvinud mitmeid auhindu, millest väljapaistvam on riigi kultuuripreemia. Praegu töötab ta Tallinna Niguliste kiriku organistina, alates 1994. aastast on ta õppejõud (alates 2005 professor) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

 

 

Andres Uibo