Interpreetide Liidu hooaja lõppkontsert

Neljapäeval, 22. mail kell 19 lõpetavad Mustpeade majas kammermuusikute kevadise hooaja Londonis elav Kaija Lukas (viiul) ja Lea Leiten (klaver). Kontsertõhtu kava pakub nii esinejatele kui ka kuulajatele rikkalikke helipilte ning laia kõla ja värvispektrit – kõlavad maailmakuulsate klassikute, Beethoveni ja Straussi kustumatud teosed.

L. van Beethoveni Sonaat G-duur, op.30 nr 3 on üks eredamaid, rõõmsamaid ja hiilgavamaid sonaate. R. Straussi mitmekülgne Sonaat viiulile ja klaverile op. 18 on tema ainuke sonaat viiuli ja klaveri koosseisule. Selle teose muusikaline olemus vaatab samaaegselt nii minevikku, Straussi lapsepõlve eeskujude Beethoveni ja Brahmsi poole, kui ka tulevikku, 19. sajandi teise poole progressiivseimate heliloojate Liszti ja Wagneri juurde, kombineerides oskuslikult mõlema ajastu stiile ja elegantsi.

Kaija Lukas lõpetas 2012.aastal magistriõpingud Guildhall School of Music and Drama’s (London). Ta on olnud edukas mitmel rahvusvahelisel konkursil, sh “Remember Enescu” Rumeenias ning ESTA Eesti Viiuldajate konkursil. Ta on täiendanud ennast Salzburgis Mozarteum’i muusikakõrgkoolis ning Temple Ülikoolis (Temple University), Philadelphias ning samuti erinevatel meistrikursustel ja festivalidel USA-s, Prantsusmaal, Austrias ja Kreekas. Hetkel mängib Kaija regulaarselt Inglise Kammerorkestri (English Chamber Orchestra), Kuningliku Filharmoonia (Royal Philharmonic Orchestra) ja Jigsaw Chamber Players koosseisudes.

Lea Leiten on õppinud klaverimängu Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ja täiendanud end Roger Vignoles’i meistriklassis Savonlinnas ja suvekursustel “Holland Music Session”. Lea on pälvinud mitmeid auhindu nii riiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel ning esinenud mainekatel uue muusika festivalidel nagu näiteks NYYD Tallinnas, “Gaida” Vilniuses, “Is Arti” Kaunases.
Fotol: Kaija Lukas
Kaija Lukas jpg