Iisraeli Filharmoonikud ja maestro Zubin Mehta

Eesti Kontserdi hooaja avab kaalukas suursündmus: 20. septembril kell 20 esinevad Estonia kontserdisaalis Iisraeli Filharmoonikud oma muusikadirektori Zubin Mehta juhatusel.

Kavas:
Pjotr Tšaikovski. Sümfoonia nr 6 h-moll op. 74 “Pateetiline”
Richard Strauss. Sümfooniline poeem “Kangelase elu” op. 40

Maailma juhtivate sümfooniaorkestrite hulka kuuluva Iisraeli Filharmoonikute esinemised on kõrghetked kõige nimekamatel festivalidel ja kontserdisaalides. 1936. aastal asutatud orkestri esimest kontserti juhatas Arturo Toscanini, filharmoonikute ajaloos on olulisel kohal olnud koostöö Leonard Bernsteini ning Kurt Masuriga. Alates 1977. aastast on Iisraeli Filharmoonikute muusikadirektor Zubin Mehta, meie ajastu suur dirigent.

Ka Zubin Mehta on Eesti publiku ees esmakordselt. Iisraeli Filharmoonikute kõrval on Mehta olnud aastaid Los Angelesi Filharmoonikute ja Baieri Riigiooperi peadirigent. New Yorgi Filharmoonikute ees juhatas ta peadirigendina üle tuhande kontserdi. Publik kogu maailmas tunneb ja hindab Mehtat tänu globaalsetele muusikasündmustele: kolme tenori kontsert, ”Tosca” teose ajaloolistes toimumispaikades Roomas, “Turandot” Pekingi Keelatud Linnas, neli Viini uusaastakontserti.

Iisraeli Filharmoonikud saabuvad Eestisse kontserdireisil, mille raames esinetakse veel Bratislavas, Budapestis, Prahas, Tamperes ja Vilniuses.

zubin_mehta